Mimo że sklep Amazon nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w naszym kraju (choć możliwe jest kupowanie w jego niemieckim oddziale), warto przedstawić nową usługę oferowaną przez giganta ecommerce swoim klientom. Jest nią bowiem dostawa zamówienia do domu pod nieobecność klienta. Jak działa Amazon Key?

 

Amazon Key – nowatorski sposób dostawy zamówień

Nowa usługa dostawy towarów nawet wtedy, kiedy klienta nie będzie na miejscu, ma ruszyć już w listopadzie. Taka forma dostawy jest ograniczona jedynie dla osób, które opłacają abonament Amazon Prime, zyskując tym samym dostęp do różnych dodatkowych rozwiązań, zniżek czy darmowej dostawy.

Usługa Amazon Key została rozwiązana w bardzo ciekawy i zaawansowanych technologicznie sposób, bowiem dostarczenie paczki pod nieobecność klienta nie ogranicza się jedynie do pozostawienia jej pod drzwiami.

Aby móc skorzystać z Amazon Key, klient musi najpierw zaopatrzyć się w zestaw kosztujący około 250 dolarów, składający się z elektronicznego zamka oraz kamery. Zamek należy zamontować w drzwiach wejściowych, a kamerę umieścić wewnątrz domu, tak aby skierowana była na drzwi frontowe.

Skonfigurowanie tego zestawu udostępnia nową opcję dostawy – klient po jej wybraniu i zamówieniu produktu otrzymuje powiadomienie tuż przed tym, jak kurier pojawi się pod wskazanym adresem. Po uprzednim zapukaniu w drzwi, skanuje on paczkę, a następnie system weryfikuje poprawność adresu i otwiera drzwi oraz uruchamia kamerę.

Cały proces został przedstawiony na filmie reklamującym usługę:

 

Amazon zapowiada również możliwość zamawiana w podobny sposób usług, takich jak np. ekipa sprzątająca. Dodatkowo przy pomocy elektronicznego zamka można przyznawać dostęp do mieszkania zaufanym gościom lub członkom rodziny.

Usługa Amazon Key dostępna będzie w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji o nowej formie dostawy można przeczytać na stronie usługi.

To już kolejna, interesująca innowacja w branży ecommerce od firmy Amazon. Wcześniej sklep zaprezentował usługę Amazon Wardobe, pozwalającą zamawiać i przymierzać ubrania w domu. Czym jeszcze zaskoczy największy sklep internetowy na świecie?

 

3 odpowiedzi

  1. Fajna sprawa ale dość droga, allegro mogłoby wprowadzić takie coś też ale pewnie w polsce nikt się nie podejmie montowania kamery i tego systemu za 1000 zł tylko żeby odebrać paczkę, na moje paczkomaty się bardzo dobrze sprawdzają.

  2. Tak, pomysł rzeczywiście ciekawy, ale niestety chętnych będzie niewielu. W tym temacie ciężko, by coś bardzo się zmieniło, wiele przy tym nie płacąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *