Share on Facebook5Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...

Mimo że sklep Amazon nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w naszym kraju (choć możliwe jest kupowanie w jego niemieckim oddziale), warto przedstawić nową usługę oferowaną przez giganta ecommerce swoim klientom. Jest nią bowiem dostawa zamówienia do domu pod nieobecność klienta. Jak działa Amazon Key?

 

Amazon Key – nowatorski sposób dostawy zamówień

Nowa usługa dostawy towarów nawet wtedy, kiedy klienta nie będzie na miejscu, ma ruszyć już w listopadzie. Taka forma dostawy jest ograniczona jedynie dla osób, które opłacają abonament Amazon Prime, zyskując tym samym dostęp do różnych dodatkowych rozwiązań, zniżek czy darmowej dostawy.

Usługa Amazon Key została rozwiązana w bardzo ciekawy i zaawansowanych technologicznie sposób, bowiem dostarczenie paczki pod nieobecność klienta nie ogranicza się jedynie do pozostawienia jej pod drzwiami.

Aby móc skorzystać z Amazon Key, klient musi najpierw zaopatrzyć się w zestaw kosztujący około 250 dolarów, składający się z elektronicznego zamka oraz kamery. Zamek należy zamontować w drzwiach wejściowych, a kamerę umieścić wewnątrz domu, tak aby skierowana była na drzwi frontowe.

Skonfigurowanie tego zestawu udostępnia nową opcję dostawy – klient po jej wybraniu i zamówieniu produktu otrzymuje powiadomienie tuż przed tym, jak kurier pojawi się pod wskazanym adresem. Po uprzednim zapukaniu w drzwi, skanuje on paczkę, a następnie system weryfikuje poprawność adresu i otwiera drzwi oraz uruchamia kamerę.

Cały proces został przedstawiony na filmie reklamującym usługę:

 

Amazon zapowiada również możliwość zamawiana w podobny sposób usług, takich jak np. ekipa sprzątająca. Dodatkowo przy pomocy elektronicznego zamka można przyznawać dostęp do mieszkania zaufanym gościom lub członkom rodziny.

Usługa Amazon Key dostępna będzie w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji o nowej formie dostawy można przeczytać na stronie usługi.

To już kolejna, interesująca innowacja w branży ecommerce od firmy Amazon. Wcześniej sklep zaprezentował usługę Amazon Wardobe, pozwalającą zamawiać i przymierzać ubrania w domu. Czym jeszcze zaskoczy największy sklep internetowy na świecie?

 

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook5Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

eMarketing.pl - portal informacyjny z dziedziny marketingu internetowego, na którym znajdziesz najświeższe informacje z branży oraz artykuły i wywiady tworzone wspólnie z ekspertami w obszarze digital marketingu. Czytaj eMarketing.pl codziennie i dowiedz się, jak osiągnąć sukces w sieci!

Jeden komentarz

  1. Fajna sprawa ale dość droga, allegro mogłoby wprowadzić takie coś też ale pewnie w polsce nikt się nie podejmie montowania kamery i tego systemu za 1000 zł tylko żeby odebrać paczkę, na moje paczkomaty się bardzo dobrze sprawdzają.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *