Zakupy przez internet są coraz popularniejsze – są szybkie, bezpieczne i wygodne. Niestety są pewne przedmioty, których kupno nadal sprawia problemy – np. ubrania. Niektórzy mają kłopot z dobraniem odpowiedniego rozmiaru lub ewentualnym zwrotem towaru. Amazon planuje uruchomić dla swoich klientów zupełnie nową, rewolucyjną usługę – Prime Wardobe. Jak działa i dlaczego jest taka wyjątkowa?

 

Prime Wardobe – przymierz zanim kupisz

Nowa usługa firmy Amazon dostępna będzie wyłącznie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych i ograniczona jest tylko dla osób opłacających członkostwo Prime. Jak nowy proces zamawiana ubrań na Amazon wygląda w praktyce?

 

Na samym początku należy wybrać na stronie minimum 3, a maksymalnie 15 przedmiotów z kategorii ubrania. Zostaną one wysłane pod wskazany adres w specjalnym opakowaniu, a następnie klient ma 7 dni za zdecydowanie, które ubrania chce zatrzymać.

Jak wygląda zwrot niechcianych ubrań? Wystarczy zaznaczyć je na stronie i spakować ponownie do tego samego pudełka, które przy okazji zawiera także specjalną naklejkę.

prime-wardobe-zwrot-min

 

Paczka może też być w bardzo łatwy sposób ponownie zamknięta. Następnie należy albo oddać ją na poczcie lub zostawić przed domem i zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę – nawet pod nieobecność klienta.

Co ciekawe – cały wyżej opisany proces jest bezpłatny. Klient nie płaci zarówno za usługę Prime Wardobe, ani za ewentualne zwroty. Oczywiście musi on zapłacić za przedmioty, które zdecydował się zostawić. Jednak jeśli klient postanowi zostawić trzy lub więcej przedmiotów, może liczyć na dodatkową zniżkę – sięgającą nawet 20%.

Warto przypomnieć, że z usługi tej będą mogły skorzystać tylko osoby posiadające konto Prime (w cenie 99 dolarów/rok – oferujące również darmową, szybką wysyłkę, dostęp do filmów oraz muzyki i dodatkowe zniżki), a nie wszystkie ubrania mogą być w ten sposób przymierzane – jedynie te oznaczone w odpowiedni sposób na stronie sklepu:

przedmioty-prime-wardobe-min

 

Czy taki sposób kupowania ubrań w internecie będzie chętnie wykorzystywany przez klientów? Przekonamy się niedługo, kiedy to usługa Prime Wardobe wystartuje dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Być może będzie to też inspiracja dla krajowego rynku e-commerce? Więcej informacji o nowej usłudze Amazon można uzyskać pod tym adresem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *