Share on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 7.0. From 3 votes.
Please wait...

Dotychczas profile firmowe oraz prywatne na Facebooku mogły dodawać na swojej stronie tak zwane zdjęcie w tle. Pełniło ono role swego rodzaju wizytówki profilu, na którym można było zmieścić angażujące uwagę użytkowników treści. Teraz portal społecznościowy testuje rozwinięcie tej funkcjonalności, oferując wideo w tle na Facebooku dla stron firmowych. Jak to działa?

 

Wideo w tle na Facebooku

Użytkownicy portalu społecznościowego mogą zauważyć na niektórych stronach, że dotychczas obecne na nich zdjęcie w tle zamieniło się w obraz ruchomy. Wideo w tle na Facebooku wykorzystywane jest już przez niektóre z profili firmowych:

wideo w tle - przyklad

 

Nowość w postaci wideo w tle jest zatem kilkusekundowym, zapętlonym filmem, który wyświetla się w miejscu zdjęcia w tle. Ruchoma forma „okładki” strony firmowej jest bardzo ciekawym sposobem na przyciągnięcie uwagi użytkowników i może być wykorzystana do wielu różnych celów.

Funkcjonalność jest obecnie w fazie testów i nie wszystkie profile mogą z niej korzystać. Nie wiadomo także, czy dodawane filmy będą mogły posiadać dźwięk – aktualnie pojawia się odpowiednia ikona do kontrolowania poziomu głośności, jednak film na przedstawionej wyżej stronie jest pozbawiony dźwięku.

Oprócz tego Facebooku nie poinformował oficjalnie o wprowadzeniu wideo w tle dla stron firmowych oraz nie podał szczegółowych wytycznych, które powinny spełniać filmy mające być wyświetlane w tle. Można się spodziewać, że ich wymiary zbliżone będą do tych dotychczas obowiązujących w przypadku zdjęć w tle – szczegółowo ten temat poruszyliśmy w tym artykule.

 

Jak dodać wideo w tle na Facebooku?

Funkcjonalność jest aktualnie testowana i nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Właściciele stron, które mogą dodać wideo w tle zobaczą na swoich profilach firmowych na Facebooku odpowiednią ikonę kamery, wyświetlanej na przemian z ikoną aparatu:

wideo-w-tle

 

Po kliknięciu opcji „Prześlij zdjęcie/film” możemy wybrać wideo, które będzie wyświetlane w tle. Warto też dodać, że film taki wyświetla się również na urządzeniach mobilnych, jednak obecnie nie ma możliwości dodania wideo w tle z poziomu smartfona.

 

Wideo w tle uzupełnieniem ruchomego zdjęcia profilowego

Nowość wprowadzona przez Facebooka to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy od dawna prosili o możliwość dodania filmu jako tło na profilu. Od roku 2015 osoby korzystające z mobilnej aplikacji Facebooka mogą za to dodawać wideo do swojego zdjęcia głównego, co stanowi ciekawe uatrakcyjnienie profilu.

wideo-profilowe

 

Aktualnie profile prywatne nie mają możliwości dodawania filmów wideo w tle i nie jest pewne, czy funkcja taka będzie prywatnym użytkownikom udostępniona.

Rating: 7.0. From 3 votes.
Please wait...
Share on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *