Dotychczas profile firmowe oraz prywatne na Facebooku mogły dodawać na swojej stronie tak zwane zdjęcie w tle. Pełniło ono role swego rodzaju wizytówki profilu, na którym można było zmieścić angażujące uwagę użytkowników treści. Teraz portal społecznościowy testuje rozwinięcie tej funkcjonalności, oferując wideo w tle na Facebooku dla stron firmowych. Jak to działa?

 

Wideo w tle na Facebooku

Użytkownicy portalu społecznościowego mogą zauważyć na niektórych stronach, że dotychczas obecne na nich zdjęcie w tle zamieniło się w obraz ruchomy. Wideo w tle na Facebooku wykorzystywane jest już przez niektóre z profili firmowych:

wideo w tle - przyklad

 

Nowość w postaci wideo w tle jest zatem kilkusekundowym, zapętlonym filmem, który wyświetla się w miejscu zdjęcia w tle. Ruchoma forma „okładki” strony firmowej jest bardzo ciekawym sposobem na przyciągnięcie uwagi użytkowników i może być wykorzystana do wielu różnych celów.

Funkcjonalność jest obecnie w fazie testów i nie wszystkie profile mogą z niej korzystać. Nie wiadomo także, czy dodawane filmy będą mogły posiadać dźwięk – aktualnie pojawia się odpowiednia ikona do kontrolowania poziomu głośności, jednak film na przedstawionej wyżej stronie jest pozbawiony dźwięku.

Oprócz tego Facebooku nie poinformował oficjalnie o wprowadzeniu wideo w tle dla stron firmowych oraz nie podał szczegółowych wytycznych, które powinny spełniać filmy mające być wyświetlane w tle. Można się spodziewać, że ich wymiary zbliżone będą do tych dotychczas obowiązujących w przypadku zdjęć w tle – szczegółowo ten temat poruszyliśmy w tym artykule.

 

Jak dodać wideo w tle na Facebooku?

Funkcjonalność jest aktualnie testowana i nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Właściciele stron, które mogą dodać wideo w tle zobaczą na swoich profilach firmowych na Facebooku odpowiednią ikonę kamery, wyświetlanej na przemian z ikoną aparatu:

wideo-w-tle

 

Po kliknięciu opcji „Prześlij zdjęcie/film” możemy wybrać wideo, które będzie wyświetlane w tle. Warto też dodać, że film taki wyświetla się również na urządzeniach mobilnych, jednak obecnie nie ma możliwości dodania wideo w tle z poziomu smartfona.

 

Wideo w tle uzupełnieniem ruchomego zdjęcia profilowego

Nowość wprowadzona przez Facebooka to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy od dawna prosili o możliwość dodania filmu jako tło na profilu. Od roku 2015 osoby korzystające z mobilnej aplikacji Facebooka mogą za to dodawać wideo do swojego zdjęcia głównego, co stanowi ciekawe uatrakcyjnienie profilu.

wideo-profilowe

 

Aktualnie profile prywatne nie mają możliwości dodawania filmów wideo w tle i nie jest pewne, czy funkcja taka będzie prywatnym użytkownikom udostępniona.

4 odpowiedzi

    1. Zgodnie z informacją, jaka wyświetla się na niektórych fapage’ach, wideo w tle powinno mieć takie same wymiary jak zdjęcie w tle (820 na 312 pikseli) oraz długość od 20 do 90 sekund. Niestety na tę chwilę nie wiadomo nic o limicie objętości, ponieważ funkcja ta jest wciąż w fazie testów i nie ma oficjalnych wytycznych od Facebooka.

  1. Obecnie u mnie już nie działa wideo w tle. Chciałam dzisiaj dodać a tutaj niespodzianka. Najwyraźniej zrezygnowali z tej opcji, no na fanpage Narcos i Newsweek również już go nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *