Opisywana niedawno przez nas w tym miejscu nowość na Facebooku – wideo w tle – dostępne jest dla coraz szerszego grona fanpage’y. Funkcja ta stanowi rozszerzenie dotychczas obecnych na portalu społecznościowym zdjęć w tle i można dzięki niej znacznie zwiększyć atrakcyjność strony, umieszczając najważniejsze treści w miejscu, które widoczne jest zaraz po wejściu na fanpage firmy. Jak dodać wideo w tle na Facebooku?

 

Dodawanie filmu w tle na Facebooku

Proces dodania wideo w tle zamyka się w kilku krokach i jest bardzo podobny do czynności, które wymagane są podczas dodawania zdjęcia w tle. Na początku należy sprawdzić, czy nasza strona ma możliwość skorzystania z nowej, testowanej przez Facebooka opcji. Wystarczy sprawdzić, czy w lewym górnym rogu dotychczasowego obrazu w tle wyświetlana jest na przemian ikona aparatu oraz kamery:

wideo-w-tle

 

Jeśli tak, oznacza to, że możemy przystąpić do publikowania wideo w tle!

Istnieją dwie możliwości dodania filmu jako tła – możemy albo wybrać je z już opublikowanych treści wideo, albo stworzyć film od podstaw, a następnie go dodać. Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy, dalsze kroki są takie same.

Warto w tym momencie omówić wymagania, jakie musi spełnić wideo w tle na Facebooku. Portal społecznościowy podaje, że:

  • optymalna długość wideo w tle powinna wynosić od 20 do 90 sekund;
  • wymiary filmów są takie same jak w przypadku zdjęcia w tle – 820 na 312 pikseli (rekomendowany jest jednak wymiar 820×462 pikseli).

 

Jeśli dodawane wideo nie spełni tych wytycznych, otrzymamy stosowny komunikat:

fb-wideo-w-tle-blad-kopia-min

 

W przypadku jeśli wideo będzie właściwe, po kliknięciu opcji „Prześlij zdjęcie/film” rozpocznie się proces jego wgrywania oraz kodowania.

wideo-w-tle-na-facebooku-wgrywanie-kopia-min

 

Po wgraniu filmu można zmienić jego położenie – podobnie jak w przypadku zdjęcia – tak aby wszystkie najważniejsze elementy wideo były zawsze widoczne.

zmiana-polozenia-wideo-w-tle-kopia-min

 

W kolejnym kroku dostępna jest przydatna opcja wyboru miniaturki wideo oraz możliwość określenia tego, czy film ma zostać zapętlony.

wybor-miniaturki-i-petla-kopia-min

 

Po opublikowaniu wideo w tle będzie odtwarzane automatycznie za każdym razem, kiedy użytkownik odwiedzi fanpage. Co ważne – film domyślnie włącza się bez dźwięku, jednak można ręcznie zmienić to ustawienie korzystając z odpowiedniej ikonki.

Wideo w tle wyświetla się również w wersji mobilnej aplikacji Facebooka.

Wiedząc o tym, że pierwszą rzeczą, jaką widzą osoby wchodzące na fanpage firmy lub sklepu na Facebooku jest właśnie miejsce, gdzie umieszczone jest zdjęcie albo film w tle, warto wykorzystać nową opcję. Może ona być wykorzystana np. do przedstawienia krótkiej historii firmy, zaprezentowania nowego produktu lub zapowiedzi nadchodzącego wydarzenia.

Czy na fanpage’ach, których jesteście administratorami nowa funkcja dodawania wideo w tle jest już dostępna? Korzystacie z niej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

 

12 odpowiedzi

  1. A jak ustawić opublikowany już film jako nagranie w tle? O tym nie piszecie nic więcej tylko, że istnieje taka możliwość. Wchodząc w „trzy kropki” nie ma takiej możliwość, żeby film został tłem fanpage’a.

  2. W MOIM PRZYPADKU, POMIMO DOPASOWANIA FILMU, WYSWIETLA SIĘ NIEWŁASCIWIE. U GÓRY CZARNY PAS, A NA DOLE UCIĘTY FILM. JAK TO NAPRAWIĆ?

  3. Jak macie jakiś pomysł jak zrobić właściwy film w tle na facebooku to podeślijcie linka z tym programem ewentualnie jak skrócić film no i rozmiar jeśli chodzi o piksele. Z góry dziękuję 🙂

  4. Zdjęcia w tle na Facebook-u całkiem ciekawie się prezentują, ale prawdziwą moc mają filmy. Dodanie filmu w tle zwiększyło znajomemu odzew klientów o niemal 10% w skali miesiąca – gabinet masażu. Macie jakieś ciekawe pomysły, jak jeszcze można udoskonalić lub wykorzystać zdjęcia w tle i filmy?

  5. Jest ikona aparatu i kamery, po wciśnięciu ukazuje się kilka opcji i PRZEŚLIJ ZDJĘCIE, nie ma opcji z filmem. Co robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *