Aby stale angażować swoich fanów na Facebooku czy innych mediach społecznościowych, należy wciąż publikować nowe treści. W przypadku blogów mogą to być informacje o nowych artykułach, a sklepy internetowe mogą powiadamiać o nowych produktach lub atrakcyjnych promocjach. Część kanałów społecznościowych oferuje możliwość planowania wpisów, jednak funkcja ta nie zawsze jest wygodna w obsłudze. Przygotowywanie harmonogramu publikacji staje się też bardziej kłopotliwe, jeśli zarządzamy kilkoma profilami. Stąd polecamy darmowe narzędzia do planowania wpisów w mediach społecznościowych, które znacznie ułatwią pracę każdego marketera.

 

Hootsuite

Program ten jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych narzędzi, które wspomaga działania prowadzone w mediach społecznościowych. Pisaliśmy już o nim tutaj w kontekście monitorowania aktywności w social media, jednak Hootsuite jest wykorzystywany także do planowania wpisów w kanałach społecznościowych.

hootsuite-min

 

W wersji darmowej Hootsuite pozwala zarządzać trzema profilami społecznościowymi i stworzyć dla nich harmonogram publikacji. Narzędzie posiada też w wersji darmowej podstawowe możliwości analizy wpisów, co pomaga dowiedzieć się, jakie treści najlepiej trafiają do odbiorców.

 

Buffer

Kolejne popularne narzędzie – również dostępne w wersji bezpłatnej. Pozwala na zarządzanie jednym profilem społecznościowym, jednak z kilku różnych sieci (np. 1 konto Facebook, 1 Instagram, 1 Twitter itp.). Program ten skupia się tworzeniu harmonogramu publikacji, jednak dostępne są również narzędzia do analizowania treści, które znajdują się w mediach społecznościowych.

buffer-kopia-min

 

Buffer udostępnia także rozszerzenie do przeglądarki oraz aplikacje mobilną, zatem planowanie postów w social media możliwe jest znacznie łatwiejsze i możliwe do wykonania z dowolnego miejsca. Jeśli chodzi o limit, to narzędzie pozwala na zaplanowanie do 10 wpisów dla każdego profilu społecznościowego.

 

If This Then That – TFTTT

Jest to całkowicie darmowe narzędzie, które pozwala na tworzenie zaawansowanych reguł. Zasadę jego działania najlepiej opisuje sama nazwa, którą można przetłumaczyć jako „jeśli to, to wtedy”. Narzędzie to pomaga w automatyzacji bardzo wielu zadań, np. pozwala stworzyć regułę, która wysyła wiadomość e-mail o określonej treści, w momencie kiedy wystąpi określone zdarzenie. Z tego też powodu nadaje się również do planowania wpisów w mediach społecznościowych.

ifttt-kopia-min

 

Po połączeniu z usługą swojego konta na Facebooku oraz systemu CMS (służącego do zarządzania treścią na stronie – np. WordPress), można ustawić regułę, która w momencie pojawienia się nowego artykułu na stronie, równocześnie udostępni go w wybranym kanale społecznościowym.

Reguły można tworzyć samodzielnie, bądź skorzystać z gotowych „przepisów”, dostępnych na stronie narzędzia.

IFTTT jest na tyle rozbudowaną usługą, że z pewnością poświęcimy jej jeszcze więcej uwagi w innych artykułach.

 

Postfity

Następne narzędzie w tym zestawieniu do produkt polski. Postfity oferuje możliwość zarządzania 5 wybranymi profilami w mediach społecznościowych oraz zaplanowanie maksymalnie 10 postów jednocześnie.

postfity-kopia-min

 

Ciekawą funkcją tego narzędzia jest wbudowany edytor zdjęć, zawierający możliwość pracy na warstwach. Oprócz tego Postfity ułatwia znalezienie tematu wpisu, ponieważ udostępnia on narzędzie pozwalające przeglądać najpopularniejsze treści, które zostały opublikowane w sieci.

 

Social Champ

Planowanie wpisów w mediach społecznościowych możliwe jest także przy użyciu narzędzia SocialChamp. Oprócz planów płatnych, aplikacja ta posiada wersję darmową, pozwalającą na podłączenie 2 kont i zaplanowanie 12 wpisów.

socialchamp-kopia-min

 

SocialChamp również posiada narzędzia do analityki, pozwalające śledzić, jak dobrze radzą sobie opublikowane w sieci posty oraz posiada usprawniającą pracę wtyczkę do przeglądarki.

 

To tylko niektóre z narzędzi, wspomagających planowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych. Znacie jakieś inne? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

 

2 odpowiedzi

  1. Przed tym artykułem czytałam kilka innych na ten sam temat, ale tylko tutaj znalazłam odpowiedź. Dzięki!
    Chociaż dalej mam problem z konfiguracją konta na Buffer :/ Chcą połączyć się z instagramem wyskakuje błąd i niewiele mogę zrobić.

  2. Które narzędzie pozwoli zaplanować udostępnianie postów innych firm na moim fanpage Facebooku? Nie tworzę sam postów, a udostępniam innych posty u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *