Na łamach serwisu emarketing.pl pisaliśmy o wielu nowych metodach płatności, dostępnych dla klientów sklepów internetowych. Część z nich nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju (jak np. Pay with Google), natomiast z pozostałych konsumenci mogą z powodzeniem korzystać już teraz – jak na przykład z Visa Checkout czy Android Pay.

Każdą z tych form płatności cechuje jedna rzecz – pozwalają one na bardzo szybkie sfinalizowanie zakupu, bez konieczności wypełniania wielu pól na stronie banku. Kolejną błyskawiczną płatnością jest niedawno udostępniona dla klientów serwisu Allegro One Click Blik.

 

Płatność za zakupy jednym kliknięciem

Szybkie metody płatności nie są niczym nowym na rynku ecommerce, jednak fakt ich udostępniania klientom różnych sklepów internetowych pokazuje, jak bardzo branża ta dopasowuje się do użytkowników urządzeń mobilnych. Ponieważ o ile konieczność wpisywania danych do przelewu na komputerze stacjonarnym bądź laptopie jest jeszcze akceptowana, o tyle te same czynności na telefonie komórkowym mogą skutecznie zniechęcić klienta do dokończenia zakupu.

One Click Blik dostępny na Allegro skutecznie rozwiązuje ten problem. Podczas zakupów na popularnym portalu aukcyjnym – a w przyszłości także w innych sklepach, które zdecydują się wdrożyć to rozwiązanie – należy jako metodę płatności wybrać Blik. Podczas pierwszych zakupów proces finalizacji przebiega w standardowy sposób, to znaczy należy zalogować się do aplikacji mobilnej swojego banku oraz przepisać wygenerowany w niej kod Blik. Po zatwierdzeniu transakcji użytkownik ma do wyboru „zapamiętanie” tego sklepu, dzięki czemu podczas przyszłych zakupów nie będzie już konieczności ponownego wpisywania kodu.

Z One Click Blik mogą skorzystać klienci banków BZ WBK, ING, mBanku, Banku Millenium oraz PKO.

one click blik

 

W ramach promocji tej metody płatności przygotowana została przykładowa strona sklepu internetowego, gdzie użytkownicy mogą przetestować One Click Blik – zakupy w tym eSklepie są fikcyjne, ale symboliczna należność jest pobierana z konta i natychmiast zwracana.

Obecnie z tej metody płatności mogą korzystać użytkownicy portalu Allegro, jednak jej wdrożenie jest możliwe także na platformie ecommerce Sellingo. Informacje o tym, jak udostępnić tę formę płatności systemie sklepu internetowego można odnaleźć na stronie firmy Sellingo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *