Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...

Firma Google swoją usługę płacenia za pomocą telefonu – Android Pay – wprowadziła w Polsce w listopadzie zeszłego roku. Możliwość dokonywania płatności przy użyciu smartfona sukcesywnie wprowadza coraz więcej firm różnych branż – banków czy restauracji. Już niedługo Android Pay będzie można używać również podczas zakupów na Allegro. Dla osób posiadających telefony z systemem Android będzie to oznaczało spore ułatwienie w kwestii płatności.

 

Android Pay w Allegro

Informację o nowym rodzaju płatności przekazał na swoim Twitterze deweloper pracujący nad mobilną aplikacją Allegro. Zamieścił on zrzut ekranu pokazujący jak prezentuje się nowość w postaci Android Pay w Allegro:

allegro-android-pay

Źródło: Twitter

 

Tuż obok nowej opcji pojawia się dostępny od dłuższego czasu Blik, a więc opracowany przez wiodące w naszym kraju banki Polski Standard Płatności.

Allegro oferując swoim klientom coraz więcej możliwości płatności za kupowane przedmioty sprawia, że transakcje odbywać się mogą o wiele szybciej. Płacenie za pomocą Android Pay jest wygodniejsze niż standardowy przelew. Nie ma konieczności podawania za każdym razem danych z naszej karty płatniczej, a wystarczy podczas wyboru metody płatności wybrać Android Pay.

 Android Pay tylko w telefonach z Androidem

Warto przy okazji dodać, że technologia udostępniona przez firmę Google dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android. Dodatkowym wymogiem jest obecność w urządzeniu modułu bezprzewodowej komunikacji NFC (Near Field Communication), dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności telefonem w sklepach stacjonarnych. W przypadku urządzeń firmy Apple, producent ten oferuje własne rozwiązanie – nazwane Apple Pay – jednak w chwili obecnej nie jest ono dostępne dla użytkowników na terenie Polski.

Android Pay umożliwia dodanie wielu kart płatniczych, ale również pozostałych – np. karty stałego klienta, lub karty prezentowe. Dzięki temu nie ma konieczności noszenie ich wszystkich w portfelu, a wszelkie płatności odbywają się z poziomu telefonu.

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Jeden komentarz

  1. Technologia ciągle idzie do przodu i tak się zastanawiam co będzie za kilka lat … Płatność głosowa?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *