Firma Google swoją usługę płacenia za pomocą telefonu – Android Pay – wprowadziła w Polsce w listopadzie zeszłego roku. Możliwość dokonywania płatności przy użyciu smartfona sukcesywnie wprowadza coraz więcej firm różnych branż – banków czy restauracji. Już niedługo Android Pay będzie można używać również podczas zakupów na Allegro. Dla osób posiadających telefony z systemem Android będzie to oznaczało spore ułatwienie w kwestii płatności.

 

Android Pay w Allegro

Informację o nowym rodzaju płatności przekazał na swoim Twitterze deweloper pracujący nad mobilną aplikacją Allegro. Zamieścił on zrzut ekranu pokazujący jak prezentuje się nowość w postaci Android Pay w Allegro:

allegro-android-pay

Źródło: Twitter

 

Tuż obok nowej opcji pojawia się dostępny od dłuższego czasu Blik, a więc opracowany przez wiodące w naszym kraju banki Polski Standard Płatności.

Allegro oferując swoim klientom coraz więcej możliwości płatności za kupowane przedmioty sprawia, że transakcje odbywać się mogą o wiele szybciej. Płacenie za pomocą Android Pay jest wygodniejsze niż standardowy przelew. Nie ma konieczności podawania za każdym razem danych z naszej karty płatniczej, a wystarczy podczas wyboru metody płatności wybrać Android Pay.

 

Android Pay tylko w telefonach z Androidem

Warto przy okazji dodać, że technologia udostępniona przez firmę Google dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android. Dodatkowym wymogiem jest obecność w urządzeniu modułu bezprzewodowej komunikacji NFC (Near Field Communication), dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności telefonem w sklepach stacjonarnych. W przypadku urządzeń firmy Apple, producent ten oferuje własne rozwiązanie – nazwane Apple Pay – jednak w chwili obecnej nie jest ono dostępne dla użytkowników na terenie Polski.

Android Pay umożliwia dodanie wielu kart płatniczych, ale również pozostałych – np. karty stałego klienta, lub karty prezentowe. Dzięki temu nie ma konieczności noszenie ich wszystkich w portfelu, a wszelkie płatności odbywają się z poziomu telefonu.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *