Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Jedną z możliwości zwiększenia efektywności filmów na YouTube jest opcja dodawania odnośników do stron zewnętrznych, które wyświetlane są w ostatnich 20 sekundach wideo, na tak zwanym ekranie końcowym. Opcja ta została kilka dni temu poważnie ograniczona, ponieważ YouTube nakłada dodatkowe wymagania na twórców wideo, którzy chcą z tej możliwości skorzystać.

 

Ekran końcowy na YouTube

Więcej o ekranach końcowych oraz kartach – które zastąpiły wysłużone adnotacje – pisaliśmy w tym artykule. W tym momencie warto jedynie wspomnieć, że ekran końcowy posiada bardzo dużą zaletę – wyświetla się również na urządzeniach mobilnych oraz posiada kilka dodatkowych opcji.

Za pomocą tej funkcji można promować swoje własne filmy, zachęcać do subskrybowania oraz udostępniać link do wybranej, połączonej z kontem YouTube i zatwierdzonej, strony internetowej. Dotychczas dodawanie odnośnika w ekranie końcowym filmu odbywało się poprzez wybór odpowiedniego elementu na stronie edycji wideo.

Obecnie – a dokładnie od 27 września – aby dodać odnośnik na ekranie końcowym filmu należy spełnić jeden warunek: dołączyć do programu partnerskiego YouTube. Co to oznacza?

dodawanie-linka-yt-min

 Dodawanie linków w filmach na YouTube – ograniczenia

W momencie kiedy kanał na YouTube dołącza do programu partnerskiego, przy naszych filmach mogą zostać wyświetlane reklamy od zewnętrznych firm. Powoduje to, że właściciel kanału może zacząć zarabiać, dzieląc się zyskami z Google. Wymóg włączenia monetyzacji kanału może nie wydawać się sporym utrudnieniem, jednak warto pamiętać o jednej ważnej kwestii.

Dołączenie do programu partnerskiego YouTube możliwe jest tylko w przypadku kiedy kanał osiągnął już ponad 10 tysięcy wyświetleń. Nie jest to przeszkoda dla popularnych kanałów, jednak może stanowić to sporą barierę w przypadku tych nowych, które dopiero rozpoczynają działalność w sieci.

ekran-koncowy-i-karty-elementy-min

 

Warto też pamiętać, że zgodnie z oświadczeniem YouTube – dołączenie do programu partnerskiego nie oznacza, że wymagane jest włączenie reklam. Powoduje ono jedynie, że możliwe stanie się dodawanie zewnętrznych linków w filmach na YouTube, a użytkownik sam może zdecydować, czy chce zacząć zarabiać na reklamach.

Odnośniki do dowolnej strony można cały czas dodawać w opisie filmu, np. używając narzędzi pozwalających na skracanie linków, jeśli są one za długie i nie wyglądają przez to zbyt „atrakcyjnie”.

W takim przypadku jednak nie będą już tak bardzo widoczne, a co za tym idzie – istnieje mniejsza szansa, że ktoś w nie kliknie. Tworząc zatem opis wideo, warto zapoznać się z poradami, które zamieszczone są w artykule na temat optymalnej długości wpisów w mediach społecznościowych i innych serwisach.

 

 

 

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *