Facebook nie ustaje w wysiłkach, aby jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do korzystania z Relacji (Stories). Od niedawna z Facebook Stories mogą korzystać fanpage, jednak wciąż należy użyć w tym celu telefonu komórkowego. Obecnie portal społecznościowy testuje na pewnej liczbie użytkowników kolejne usprawnienie funkcji Relacji – możliwość dodawania ich przez przeglądarkę.

 

24-godzinne relacje opanowały social media

Z relacjami, polegającymi na publikowaniu zdjęć, filmów i innych treści dostępnych jedynie przez określony czas (zwykle 24 godziny), mamy do czynienia niemal w każdym popularnym portalu czy aplikacji społecznościowej. Od Snapchata – który ten trend zapoczątkował – po Instagrama, a na Facebooku kończąc.

Nie w każdym przypadku jednak funkcja ta jest równie popularna. Jak pokazują statystyki użycia Stories – Instagram pozostaje na czele, znacznie przewyższając Snapchata (250 vs 166 milionów użytkowników dziennie!). Co z Facebookiem? Niestety – właściciel portalu społecznościowego nie udostępnia takich danych, jednak wystarczy samodzielnie sprawdzić, ilu z naszych znajomych na Facebooku korzysta ze Stories, a odpowiedź nasunie się sama.

 

Ratowania Facebook Stories ciąg dalszy

Nic dziwnego zatem, że portal społecznościowy stara się wciąż zachęcić jak najwięcej osób, aby zaczęły wykorzystywać Relacje. Z pewnością pomogło udostępnienie tej funkcji fanpage’om, które dzięki niej mogą w ciekawy sposób komunikować się ze swoimi fanami – podobnie jak dzieje się to w przypadku Stories na Instagramie czy Snapchacie.

Kolejnym krokiem jest umożliwienie dodawania Facebook Stories przez przeglądarkę. O ile dla zwykłych użytkowników portalu nie jest to aż tak istotna zmiana, o tyle w przypadku fanpage’y z pewnością zostanie ona przyjęta pozytywnie. Dzięki niej możliwe będzie przygotowanie wszystkich materiałów na komputerze (wykorzystując np. lepszej jakości kamerę, aparat, mikrofony itp.), a następnie opublikowanie ich w Stories bez konieczności kopiowania treści, zdjęć czy filmów na telefon.

facebook-stories-przez-przegladarke
Źródło: TechCrunch

 

Nowa opcja jest testowana na bardzo ograniczonej liczbie użytkowników – nie jest też pewne, czy funkcja ta będzie ostatecznie dostępna dla wszystkich.

Mniejszą nowością ma być przeniesienie sekcji pokazującej Stories znajomych oraz fanpage’y z jej dotychczasowej lokalizacji (górny, prawy róg) do miejsca nad aktualnościami – podobnie jak wygląda to w aplikacji mobilnej Facebooka.

 

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *