Share on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
No votes yet.
Please wait...

Instagram jest bardzo chętnie używanym przez marketerów narzędziem do budowania wizerunku marki. Dotychczas jego możliwości w pełni wykorzystywane były wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jednak niedawno wprowadzona nowość sprawia, że korzystanie z Instagrama stanie się jeszcze szybsze i łatwiejsze także na komputerach stacjonarnych.

 

Instagram umożliwia dodawanie zdjęć z poziomu komputera

Dzięki nowości użytkownicy Instagrama mogą uniezależnić się od aplikacji mobilnej i publikować zdjęcia na portalu wykorzystując do tego celu każdą przeglądarkę. Jak to działa?

Jeśli korzystamy z telefonu komórkowego, wystarczy uruchomić zainstalowaną na nim przeglądarkę (np. Chrome), przejść pod adres instagram.com i zalogować się na swoje konto. Uzyskujemy dzięki temu wszystkie możliwości, które dawniej dostępne były wyłącznie w aplikacji, jak np. dodawanie nowych zdjęć. Wystarczy wybrać ikonę aparatu, która wyświetlana jest u dołu ekranu.

instagram0-min

 

Oprócz tego z takich samych funkcjonalności skorzystać można także na komputerach stacjonarnych lub laptopach (używając dowolnej przeglądarki, choć tutaj skupimy się także na Chrome), chociaż wymaga to kilku dodatkowych czynności. Ponownie wystarczy przejść pod adres instagram.com i zalogować się do serwisu.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, a następnie z menu wybrać opcję „Zbadaj”. Można też skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL+SHIFT+I lub przycisku F12.

instagram1-min

 

Otworzy to osobne okno, w którym należy wybrać małą ikonę „Toggle device toolbar”.

instagram2-min

 

Spowoduje to wyświetlenie podglądu witryny na urządzeniu mobilnym, przez co uzyskamy możliwość dodawania zdjęć z poziomu komputera.

instagram3-min

 

Nie jest już zatem konieczne przenoszenie fotografii, grafik lub filmów na urządzenie mobilne i dodawanie ich z tego miejsca. Usprawnia to i przyspiesza pracę, ponieważ możliwe staje się tworzenie wysokiej jakości kreacji na komputerze i ich błyskawiczne publikowanie na Instagramie.

Mając to na uwadze, spodziewać się można, że wkrótce portal społecznościowy doda podobną opcję również do wersji desktopowej serwisu, przez co nie trzeba będzie korzystać z wymienionego w artykule sposobu.

No votes yet.
Please wait...
Share on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *