Instagram jest bardzo chętnie używanym przez marketerów narzędziem do budowania wizerunku marki. Dotychczas jego możliwości w pełni wykorzystywane były wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jednak niedawno wprowadzona nowość sprawia, że korzystanie z Instagrama stanie się jeszcze szybsze i łatwiejsze także na komputerach stacjonarnych.

 

Instagram umożliwia dodawanie zdjęć z poziomu komputera

Dzięki nowości użytkownicy Instagrama mogą uniezależnić się od aplikacji mobilnej i publikować zdjęcia na portalu wykorzystując do tego celu każdą przeglądarkę. Jak to działa?

Jeśli korzystamy z telefonu komórkowego, chcąc dodać zdjęcie na Instagram wystarczy uruchomić zainstalowaną na nim przeglądarkę (np. Chrome), przejść pod adres instagram.com i zalogować się na swoje konto. Uzyskujemy dzięki temu wszystkie możliwości, które dawniej dostępne były wyłącznie w aplikacji, jak np. dodawanie nowych zdjęć. Wystarczy wybrać ikonę aparatu, która wyświetlana jest u dołu ekranu.

instagram0-min

 

Oprócz tego z takich samych funkcjonalności skorzystać można także na komputerach stacjonarnych lub laptopach (używając dowolnej przeglądarki, choć tutaj skupimy się także na Chrome), jednak dodawanie zdjęć na Instagram z komputera wymaga kilku dodatkowych czynności. Ponownie należy przejść pod adres instagram.com i zalogować się do serwisu.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, a następnie z menu wybrać opcję „Zbadaj”. Można też skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL+SHIFT+I lub przycisku F12.

instagram1-min

 

Otworzy to osobne okno, w którym należy wybrać małą ikonę „Toggle device toolbar”.

instagram2-min

 

Spowoduje to wyświetlenie podglądu witryny na urządzeniu mobilnym, przez co uzyskamy możliwość dodawania zdjęć z poziomu komputera.

instagram3-min

 

Nie jest już zatem konieczne przenoszenie fotografii, grafik lub filmów na urządzenie mobilne i dodawanie ich z tego miejsca. Usprawnia to i przyspiesza pracę, ponieważ możliwe staje się tworzenie wysokiej jakości kreacji na komputerze i ich błyskawiczne publikowanie na Instagramie.

Mając to na uwadze, spodziewać się można, że wkrótce portal społecznościowy doda podobną opcję również do wersji desktopowej serwisu, przez co nie trzeba będzie korzystać z wymienionego w artykule sposobu.

7 odpowiedzi

  1. Dziękuję za radę, jest bardzo przydatna tylko dobrze dodać że w przeglądarkach Chrome oraz Opera po wybraniu ikony „Toggle device toolbar” trzeba odświeżyć przeglądarkę. W Mozilli dobrze wybrać z listy na górze nazwę urządzenia mobilnego i rzeczywiście na dole ekranu pojawia się możliwość dodawania zdjęć z komputera. Jeszcze raz dziękuję 🙂

  2. W chromie fakktycznie pojawia się pasek na dole str. Najperw 3eba jednak wybrać widok mobilny, potem F5 (odswieżyć str.)

    W Firefoxie nie widzę nawet po wyłaczeniu AdBlocka, wybraniu trybu responsywnego i F5.

  3. W Chromie dotąd to działało, ale przestało. Można dodać zdjęcie, ale tagów i komentarzy już nie. Nie można też usunąć własnych zdjęć.
    W FF to nie działa w ogóle. Czego bym nie wybrała, to w widoku na komórkę nie ma opcji dodawania zdjęć w ogóle. :/ Potrzebuję móc dodawać zdjęcia wraz z tagami. Z kompa. Jak to teraz się robi?

  4. Dzień dobry, a w przypadku explorera jak wygląda dodawanie zdjęć? Nie pokazuje mi się Toggle device toolbar tylko edytowanie u góry strony. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *