Wszystkie liczące się na rynku marki posiadają swoje strony (fanpage) na Facebooku. Duża liczba użytkowników tego portalu i możliwość dotarcia do nich ze swoją ofertą sprawia, że obecnie posiadanie fanpage’a jest obowiązkiem. Aktualnie gigant społecznościowy planuje rozwinąć Grupy o funkcjonalności przydatne dla właścicieli profili firmowych na Facebooku. Jakie to nowości i jak Grupy na Facebooku mogą wpłynąć na budowanie społeczności wokół marki?

Facebook planuje zmiany w Grupach

Aktualnie Grupy na Facebooku mogą być zakładane jedynie przez profile prywatne. Nie istniała możliwość, aby strona marki mogła udzielać się w dyskusjach wewnątrz Grup. Facebook jednak planuje to zmienić. Jak informuje jeden z użytkowników Twittera, na jego fanpage’u pojawiła się nowa – niedostępna dotychczas – opcja dotycząca Grup:

grupy na facebooku nowość

Źródło: Twitter

Jej opis zachęca do „budowania społeczności wokół swojej strony na Facebooku”. Dodatkowo widoczna jest informacja, że testowana nowość da właścicielom stron (markom) możliwość udzielania się w rozmowach prowadzonych w Grupach.

 

Grupy na Facebooku z punktu widzenia marketingu

Obecnie nie wiadomo, kiedy nowość w Grupach zostanie wprowadzona dla wszystkich, jednak już teraz można sobie wyobrazić jej zastosowanie. Przede wszystkim strony na Facebooku będą mogły bardziej efektywnie budować społeczność wokół swojej marki.

Profile firmowe na portalu społecznościowym będą mogły nie tylko tworzyć Grupy, zarządzać nimi i udzielać się w dyskusjach. Możliwe stanie się również dodawanie postów jako profil marki w już istniejących Grupach, zrzeszających osoby zainteresowane różnymi zagadnieniami. Dzięki temu będzie można odpowiadać na pytania użytkowników i budować z nimi relację.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Facebooka i tego, jak można wykorzystać obecność na tym portalu do promocji swojej marki, zachęcamy do obejrzenia fragmentu wywiadu z Mają Podonowską. Opowie ona o tym, dlaczego warto jest mieć fanpage sklepu internetogwego na Facebooku.

 

Jedna odpowiedź

  1. Witam,,

    Mam zapytanie czy w grupie fan clubowej ( została stworzona grupa fan club Artysty) mieliśmy wizje aby była to grupa zamknięta, i by była włączona kontrola postów? Żeby też nie było nie potrzebnych informacji 100 komentarzy dziękuję za przyjęcia itp? Bo wg mnie jeśli nie ma kontroli postów i każdy piszę sobie to co chcę to wg mnie już nie zamknięta grupa, ale otwarta ( właściwie forum dyskusyjne). Z góry proszę o odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *