Facebook od jakiegoś czasu coraz bardziej skupia się na Grupach, czyli funkcjonalności dostępnej na portalu od 2004 roku. Stale testowane oraz dodawane są nowe opcje, które pozwalają na lepsze zarządzanie Grupami oraz korzystanie z nich. Jakie nowe funkcje w Grupach na Facebooku pojawiły się niedawno?

 

Statystyki Grup

Pierwszą z nowych funkcji jest możliwość analizowania statystyk Grup na Facebooku. Do danych tych mają dostęp tylko administratorzy Grup. Jakie informacje są dla nich widoczne? Wiedza o tym, jak w czasie rzeczywistym powiększa się Grupa, jak jej członkowie angażują się w publikowane treści czy dyskusje pozwala administratorom na lepsze rozeznanie się w sytuacji oraz wspieranie użytkowników.

statystyki-min

 

Dostęp do takich informacji będzie też przydatny dla firm – dzięki statystykom udostępnionych przez administratorów Grup, marki będą mogły dowiedzieć się, jakie tematy są obecnie najbardziej popularne wśród członków danej społeczności.

 

Masowe akceptowanie próśb o dołączenie do Grupy

W przypadku popularnych Grup na Facebooku akceptowanie stale napływających próśb o dołączenie może być męczące dla administratora. Dlatego portal społecznościowy usprawnił ten proces – od teraz możliwe będzie filtrowanie próśb (na przykład ze względu na lokalizację) i masowe ich akceptowanie.

filtrowanie-prosb-min

 

Usuwanie członków wraz ze stworzonymi przez nich treściami

Osoby, które zamiast wartościowych treści publikują w Grupach reklamy albo spam, są utrapieniem administratorów. Facebook udostępnił także opcję usuwania takich osób oraz wszystkich komentarzy, które zamieściły. Dodatkowo możliwe jest wybranie opcji, która zablokuje wszystkich użytkowników, których zaprosiła ta osoba.

Z tego samego miejsca dostępna jest także możliwość zablokowania użytkownika, przez co nie będzie on mógł odszukać grupy i ponownie do niej dołączyć.

usuwanie-min

 

Planowanie postów

Do Grup zawita także funkcja znana z fanpage’y – planowanie postów. W połączeniu ze statystykami pozwoli to administratorom na publikowanie treści w najbardziej odpowiednich porach, kiedy członkowie są najbardziej aktywni.

planowanie-postow-w-grupie-min

 

Dodawanie rekomendowanych Grup

Mniejszą, acz równie przydatną opcją jest także możliwość przypinania podobnych lub polecanych Grup. Możliwe jest na przykład połączenie Grupy oferującej wsparcie do usługi czy produktu ze społecznością zorientowaną wokół danego produktu. Dzięki temu osoby zarządzające Grupą mogą mieć pełną kontrolę nad treściami, które pojawiają się w każdej ze społeczności.

linkowanie-grup-min

 

Niektóre z nowości nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników i z pewnością będą wprowadzane stopniowo.

Powodem, dla którego Facebook aktywnie rozwija Grupy jest ogłoszenie nowej strategii i misji portalu społecznościowego, która zakłada umożliwienie ludziom budowanie społeczności i zarazem zbliżanie do siebie osób z całego świata.

Więcej o nowej misji Facebooka dotyczącej Grup można przeczytać na stronie firmowej portalu – w tym miejscu (wpis w języku angielskim).

13 odpowiedzi

  1. Witam.
    Bardzo ciekawi mnie możliwość przypinania podobnych lub polecanych Grup, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Chyba nie mam tej opcji. Czy można prosić jakieś instrukcje?

  2. witam bardzo prosze o pomoc dlaczego grupy polecane/rekomendowane przez administratora w grupie sa NIEWIDOCZNE DLA CZLONKOW GRUPY?? tylko ja jako administartor grupy widze ej ze sa przypiete natomiast czlonkowie grupy nie, co dziwne keidys byly widoczne a teraz sa niewidoczne. co moge zrobic aby czlonkowie grupy widzieli grupy polecane rpzez administartora? nigdzie na afcebooku neimoge znalesc odpowiedzi na te pytanie. jedynie jak clzonek grupy w lewym gornym rogu wejdzie w opcje INFORMACJE to tam widac przypietye grupy antomiast bezposrednio na grupie nad dodawanymi postami widze tylko ja inni nie

  3. Witam.Czy jest możliwość sprawdzenia przez administratora ktorzy członkowie oraz kiedy opuścili grupę na facebooku?

  4. Moja grupa nie ma jeszcze tych nowych funkcji typu lider konwersacji i ze członek grupy jest nowym członkiem i opcji by sie przywitał nie wiem gdzie to ustawić jest to grupa zamknięta i malo liczna czy moja grupa moze mieć te funkcje sa one przydatne widzę ze wiele juz grup je ma ale sa bardzo liczne proszę o pomoc

  5. Dlaczego na grupie Fb nie widać oznaczników ( tarczy) administratora , moderatora ? Kiedyś tarcze były znikły ??? W jaki sposób przywrócić je aby były widoczne przy nazwisku w postach ???

  6. Czy jest mozliwosc dodawania do grupy osob, ktore zostały oznaczone w komentarzu (nie ma ich w grupie), ponieważ tylko raz udało mi się dodać jako administrator kogoś oznaczonego w komentarzu kto nie należal dotychczas do grupy, pozniej taka opcja mi nie wyskakiwała.

  7. Dobry wieczór mam pytanie mam grupę jestem administratorem na niej jest zdjęcie profilowe na którym jest gwiazdka wchodzę w nią i mam różne opcje ale tu chodzi głównie o jedną jest na nagłówku napisane nażedzia dla administratora tylko chodzi mi o fakt że powinno tam być cała diagnostyka o członkach ilu jest aktywnych na grupie ile jest postów komentarzy i reakcji, ile jest współtwórców i generalnie niemam tego w marzeniach proszę o pomoc jak mogę uczynić aby mi się to wyświetlało w opcjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *