Facebook właśnie ogłosił, że udostępnił w swojej usłudze nadawania transmisji na żywo nową opcję. Od teraz użytkownicy w tym portalu społecznościowym mogą dodawać gości do nadawanego na żywo wideo. Czy nowa funkcja w transmisjach na żywo na Facebooku będzie przydatna dla marketingowców?

 

Dodawanie gościa do transmisji na żywo

Korzystając z aplikacji mobilnej Facebooka dla systemów iOS, użytkownicy mogą podczas nadawania wideo na żywo dodać do transmisji dowolną osobę z grona aktualnie oglądających. Aby to zrobić, wystarczy podczas emisji przeciągnąć po ekranie palcem w lewą stronę i z listy widzów wybrać osobę, która ma zostać dodana jako gość.

dodawanie-goscia-fb-live-min

Źródło: materiały prasowe Facebook

 

Jeśli telefon będzie trzymany w pozycji pionowej, to miniaturka zaproszonej osoby będzie widoczna w prawym górnym rogu. W przypadku przestawienia smartfona do pozycji poziomej, ekran zostanie podzielony, a obie transmisje zostaną wyświetlone obok siebie.

fb-live-poziomo-min

Źródło: materiały prasowe Facebook

 

Dodawanie gości do transmisji na żywo na Facebooku dostępne było już wcześniej, jednak wiązało się to z wykorzystaniem interfejsu programistycznego aplikacji (API) lub skorzystaniem z usług firm zewnętrznych, które oferują własne oprogramowanie. Nie wszystkie marki jednak posiadały odpowiednio wykwalifikowany personel albo nakłady finansowe, by z takim możliwości skorzystać.

Teraz transmisje z gościem na Facebooku można nadawać w bardzo łatwy sposób, używając do tego celu jedynie telefonu komórkowego. Marki mogą zatem zapraszać do udziału w transmisji np. influencerów, którzy swoją obecnością mogą wzbogacić nadawane na żywo treści, lub widzów, którzy mają coś do powiedzenia.

Czat na żywo ze znajomymi

Drugą – planowaną na wakacje – nowością w Facebook Live jest możliwość utworzenia prywatnego czatu ze znajomymii wspólne oglądanie oraz komentowanie nadawanej publicznie transmisji na żywo. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszelkie komentarze czy reakcje nie będą wyświetlane publicznie, a jedynie w gronie zaufanych osób.

start-a-chat-thread-min

 

Funkcja ta może zwiększyć zaangażowanie użytkowników w nadawane na żywo treści, ponieważ dzięki możliwości prywatnego omawiania tego rodzaju filmów, będą oni chętniej udostępniali je swoim znajomym.

Prywatne czaty na żywo są obecnie w fazie testów – o tym jak funkcja ta będzie się prezentować w rzeczywistości przekonamy się już niedługo.

 

2 odpowiedzi

  1. Od czego zależy czy mogę zaprosić gościa do live czy nie ? Próbowaliśmy z różnych urzadzen i się nie da…

  2. Niestety na moim iPhonie nie działa opcja z przestawieniem go do pozycji poziomej w taki sposób, żeby ekran bym podzielony na pół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *