Kolejna aktualizacja wyszukiwarki Google. Tym razem użytkownicy mogą wyszukiwać w aplikacji mobilnej wydarzenia, które odbywają się w okolicy. Sprawdźmy, jak wygląda to w praktyce oraz co zrobić, aby organizowane przez nas wydarzenia były wyświetlane przez Google.

 

Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google

Opcja znajdowania wydarzeń w okolicy dostępna jest wyłącznie w mobilnej aplikacji wyszukiwarki Google. Jeśli chcemy zobaczyć, jakie eventy są organizowane w najbliższym czasie w danym miejscu, wystarczy, że wpiszemy takie zapytanie do wyszukiwarki. Poniższy przykład ilustruje efekt wpisania frazy „koncerty jazzowe” wraz z nazwą miasta:

jazzconcertsinaustin_results_graybg

Źródło: blog Google

 

Google wyświetla osobną sekcje, w której zebrane są wszystkie wydarzenia, które w najbliższym czasie odbywają się w danym miejscu. Dodatkowo użytkownicy mogą filtrować wyniki według terminu imprezy – dziś, jutro, ten tydzień, ten weekend, następny tydzień oraz następny weekend.

google-filtr-min

 

Wybranie dowolnego wyniku skutkuje przeniesieniem użytkownika na stronę, gdzie zakupić można bilet na wybrany koncert.

Możliwe jest także wpisanie zapytania „koncerty jazzowe w tym tygodniu”, co od razu wyświetli listę wydarzeń w danym czasie. Niestety z racji tego, że funkcjonalność wyszukiwania wydarzeń w Google obecnie dostępna jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, wpisanie takiej frazy nie pokaże żadnych rezultatów.

Jednak jeśli zmienimy ustawienia wyszukiwarki Google na telefonie, możliwe staje się wyszukiwanie eventów nawet w Polsce. Wystarczy włączyć wyszukiwarkę Google na telefonie i wybrać znajdujące się w lewym górnym rogu trzy kreski. Kolejnym krokiem jest zmiana języka wyszukiwania na język angielski.

zmiana-ustawien-min

 

Po tych modyfikacjach wpisanie w wyszukiwarce frazy „koncert w Poznaniu” ukaże się nam taka sama lista:

wydarzenia-google-min

 

Jak sprawić, by nasze wydarzenie również wyświetlało się w wynikach wyszukiwania?

Ograniczenia regionalne są najprawdopodobniej tymczasowe i prędzej czy później funkcjonalność ta będzie dostępna również w naszym kraju. Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google jest przydatne nie tylko dla zwykłych użytkowników, którzy bardzo szybko – w jednym miejscu – mogą przejrzeć koncerty, spektakle, spotkania autorskie i inne wydarzenia w swojej okolicy. Oprócz tego funkcja wyszukiwania eventów wydaje się atrakcyjna dla ich organizatorów i powinno im zależeć, aby także ich wydarzenia poprawnie wyświetlane były w rezultatach wyszukiwania.

Google na swojej stronie dla deweloperów zamieściło poradnik, gdzie przedstawione zostały sposoby na to, aby organizowane przez nas wydarzenie znalazło się w zestawieniu. Wspomniany poradnik można znaleźć w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *