Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 6.5. From 2 votes.
Please wait...

Kolejna aktualizacja wyszukiwarki Google. Tym razem użytkownicy mogą wyszukiwać w aplikacji mobilnej wydarzenia, które odbywają się w okolicy. Sprawdźmy, jak wygląda to w praktyce oraz co zrobić, aby organizowane przez nas wydarzenia były wyświetlane przez Google.

 

Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google

Opcja znajdowania wydarzeń w okolicy dostępna jest wyłącznie w mobilnej aplikacji wyszukiwarki Google. Jeśli chcemy zobaczyć, jakie eventy są organizowane w najbliższym czasie w danym miejscu, wystarczy, że wpiszemy takie zapytanie do wyszukiwarki. Poniższy przykład ilustruje efekt wpisania frazy „koncerty jazzowe” wraz z nazwą miasta:

jazzconcertsinaustin_results_graybg

Źródło: blog Google

 

Google wyświetla osobną sekcje, w której zebrane są wszystkie wydarzenia, które w najbliższym czasie odbywają się w danym miejscu. Dodatkowo użytkownicy mogą filtrować wyniki według terminu imprezy – dziś, jutro, ten tydzień, ten weekend, następny tydzień oraz następny weekend.

google-filtr-min

 

Wybranie dowolnego wyniku skutkuje przeniesieniem użytkownika na stronę, gdzie zakupić można bilet na wybrany koncert.

Możliwe jest także wpisanie zapytania „koncerty jazzowe w tym tygodniu”, co od razu wyświetli listę wydarzeń w danym czasie. Niestety z racji tego, że funkcjonalność wyszukiwania wydarzeń w Google obecnie dostępna jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, wpisanie takiej frazy nie pokaże żadnych rezultatów.

Jednak jeśli zmienimy ustawienia wyszukiwarki Google na telefonie, możliwe staje się wyszukiwanie eventów nawet w Polsce. Wystarczy włączyć wyszukiwarkę Google na telefonie i wybrać znajdujące się w lewym górnym rogu trzy kreski. Kolejnym krokiem jest zmiana języka wyszukiwania na język angielski.

zmiana-ustawien-min

 

Po tych modyfikacjach wpisanie w wyszukiwarce frazy „koncert w Poznaniu” ukaże się nam taka sama lista:

wydarzenia-google-min

 Jak sprawić, by nasze wydarzenie również wyświetlało się w wynikach wyszukiwania?

Ograniczenia regionalne są najprawdopodobniej tymczasowe i prędzej czy później funkcjonalność ta będzie dostępna również w naszym kraju. Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google jest przydatne nie tylko dla zwykłych użytkowników, którzy bardzo szybko – w jednym miejscu – mogą przejrzeć koncerty, spektakle, spotkania autorskie i inne wydarzenia w swojej okolicy. Oprócz tego funkcja wyszukiwania eventów wydaje się atrakcyjna dla ich organizatorów i powinno im zależeć, aby także ich wydarzenia poprawnie wyświetlane były w rezultatach wyszukiwania.

Google na swojej stronie dla deweloperów zamieściło poradnik, gdzie przedstawione zostały sposoby na to, aby organizowane przez nas wydarzenie znalazło się w zestawieniu. Wspomniany poradnik można znaleźć w tym miejscu.

Rating: 6.5. From 2 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *