Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 6.5. From 2 votes.
Please wait...

Kolejna aktualizacja wyszukiwarki Google. Tym razem użytkownicy mogą wyszukiwać w aplikacji mobilnej wydarzenia, które odbywają się w okolicy. Sprawdźmy, jak wygląda to w praktyce oraz co zrobić, aby organizowane przez nas wydarzenia były wyświetlane przez Google.

 

Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google

Opcja znajdowania wydarzeń w okolicy dostępna jest wyłącznie w mobilnej aplikacji wyszukiwarki Google. Jeśli chcemy zobaczyć, jakie eventy są organizowane w najbliższym czasie w danym miejscu, wystarczy, że wpiszemy takie zapytanie do wyszukiwarki. Poniższy przykład ilustruje efekt wpisania frazy „koncerty jazzowe” wraz z nazwą miasta:

jazzconcertsinaustin_results_graybg

Źródło: blog Google

 

Google wyświetla osobną sekcje, w której zebrane są wszystkie wydarzenia, które w najbliższym czasie odbywają się w danym miejscu. Dodatkowo użytkownicy mogą filtrować wyniki według terminu imprezy – dziś, jutro, ten tydzień, ten weekend, następny tydzień oraz następny weekend.

google-filtr-min

 

Wybranie dowolnego wyniku skutkuje przeniesieniem użytkownika na stronę, gdzie zakupić można bilet na wybrany koncert.

Możliwe jest także wpisanie zapytania „koncerty jazzowe w tym tygodniu”, co od razu wyświetli listę wydarzeń w danym czasie. Niestety z racji tego, że funkcjonalność wyszukiwania wydarzeń w Google obecnie dostępna jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, wpisanie takiej frazy nie pokaże żadnych rezultatów.

Jednak jeśli zmienimy ustawienia wyszukiwarki Google na telefonie, możliwe staje się wyszukiwanie eventów nawet w Polsce. Wystarczy włączyć wyszukiwarkę Google na telefonie i wybrać znajdujące się w lewym górnym rogu trzy kreski. Kolejnym krokiem jest zmiana języka wyszukiwania na język angielski.

zmiana-ustawien-min

 

Po tych modyfikacjach wpisanie w wyszukiwarce frazy „koncert w Poznaniu” ukaże się nam taka sama lista:

wydarzenia-google-min

 Jak sprawić, by nasze wydarzenie również wyświetlało się w wynikach wyszukiwania?

Ograniczenia regionalne są najprawdopodobniej tymczasowe i prędzej czy później funkcjonalność ta będzie dostępna również w naszym kraju. Wyszukiwanie lokalnych wydarzeń w Google jest przydatne nie tylko dla zwykłych użytkowników, którzy bardzo szybko – w jednym miejscu – mogą przejrzeć koncerty, spektakle, spotkania autorskie i inne wydarzenia w swojej okolicy. Oprócz tego funkcja wyszukiwania eventów wydaje się atrakcyjna dla ich organizatorów i powinno im zależeć, aby także ich wydarzenia poprawnie wyświetlane były w rezultatach wyszukiwania.

Google na swojej stronie dla deweloperów zamieściło poradnik, gdzie przedstawione zostały sposoby na to, aby organizowane przez nas wydarzenie znalazło się w zestawieniu. Wspomniany poradnik można znaleźć w tym miejscu.

Rating: 6.5. From 2 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

eMarketing.pl - portal informacyjny z dziedziny marketingu internetowego, na którym znajdziesz najświeższe informacje z branży oraz artykuły i wywiady tworzone wspólnie z ekspertami w obszarze digital marketingu. Czytaj eMarketing.pl codziennie i dowiedz się, jak osiągnąć sukces w sieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *