Serwis YouTube przeszedł kilka dni temu metamorfozę, polegającą między innymi na zmianie logo oraz dodaniu kilku pomniejszych usprawnień – w szczególności w aplikacji mobilnej. Podobnie jak Facebook, również YouTube oferuje swoim użytkownikom opcje strumieniowania na żywo, która także zyskała nowe, interesujące funkcje – jakie?

 

Zmniejszone opóźnienie

Pierwszą nowością, jaką pochwalił się portal YouTube jest możliwość włączenia bardzo niskiego opóźnienia. Co to oznacza? Dzięki tej opcji osoby prowadzące transmisję na żywo mogą komunikować się z uczestnikami poprzez czat niemal w czasie rzeczywistym. Optymalizacja ta sprawia, że opóźnienie transmisji oraz czatu zostaje zredukowane do minimum.

ytopoznienie-min

 

Zdaniem Google (właściciela YouTube) funkcja ta umożliwi lepszą interakcje z uczestnikami transmisji, ponieważ pozwoli niemal natychmiast odpowiadać na ich pytania lub szybciej otrzymywać od nich informacje zwrotne.

 

Moderowanie komentarzy

Nowe funkcje skupiają się także na usprawnieniu w zarządzaniu wiadomościami, które przesyłają widzowie transmisji w czacie na żywo.

W przypadku popularnych transmisji komunikatów tych może być na tyle dużo, że moderowanie ich wszystkich może sprawić pewne trudności. Dlatego też YouTube wprowadził opcję zatrzymywania czatu – wystarczy przytrzymać na klawiaturze klawisz ALT (bądź OPTION, w przypadku komputerów Apple), co powoduje, że przestaną napływać kolejne wiadomości, a osoba zarządzająca czatem może spokojnie wskazać niestosowny komentarz do usunięcia.

Z drugiej funkcji prawdopodobnie nie będą mogli póki co skorzystać wszyscy użytkownicy, jednak warto odnotować jej istnienie. Polega ona na tym, że serwis YouTube sam wykryje, czy napisana na czacie wiadomość nadaje się do publikacji, a jeśli nie – zostanie ona wstrzymana i przekazana do weryfikacji moderatorowi. Co ciekawe – im więcej niestosownych komentarzy zweryfikujemy, tym lepiej będzie działał system ich wychwytywania.

Dlaczego jednak z tej funkcji nie skorzystają wszyscy? Ponieważ obecnie potrafi ona weryfikować wyłącznie komentarze w języku angielskim:

sprawdzaniekomyt-min

 

Ostatnią nowością jest możliwość dzielenia się z innymi wyznaczonymi przez nas moderatorami listą zablokowanych użytkowników. Dodatkowo zablokowane zostaną wszystkie treści od tych osób – zarówno na czacie, jak i w komentarzach pod filmami.

 

Nadawanie transmisji bezpośrednio z aplikacji mobilnej

YouTube zapowiedział również nową funkcję transmitowania bezpośrednio z poziomu wybranych aplikacji na systemach iOS – a więc w urządzeniach iPhone oraz iPad. Programy, które wspierają technologię Apple ReplayKit, umożliwią nadawanie na żywo wraz z udostępnieniem ekranu oraz nagrania z przedniej kamery w urządzeniu i dźwięku z mikrofonu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia transmisji na żywo, polecamy nasz poradnik, który pomoże Ci rozpocząć nadawanie na żywo na Facebooku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *