Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...

Dbanie o poprawność adresów e-mail jest ważne z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim błędne adresy znacznie zmniejszają skuteczność działań prowadzonych w ramach strategii e-mail marketingowej – część wiadomości wysłanych do klientów może zwyczajnie do nich nie trafić. Innym problemem są kwestie finansowe – usługi, które wspomagają wysyłkę wiadomości do klientów zazwyczaj stosują metodę rozliczania za każdy wysłany e-mail, jeśli zatem w bazie istnieje szereg nieaktywnych bądź błędnie zapisanych adresów, narażamy się na niepotrzebne koszty.

Dlatego tak ważne jest sprawdzenie wszystkich e-maili, które znajdują się w bazie wysyłkowej. Służyć mogą do tego np. darmowe narzędzia do weryfikacji bazy mailingowej – oto kilka z nich.

 

QuickEmailVerification

quickemailverification-kopia-min

 

Usługa ta pozwala w wersji darmowej (dostępnej po zarejestrowaniu się) na sprawdzenie do 100 adresów mailowych dziennie. Co istotne – nie trzeba ich wprowadzać pojedynczo. Można skorzystać z opcji wygrywania pliku z listą adresów w kilku wspieranych formatach. Program sprawdza zarówno to, czy dany e-mail istnieje oraz to czy jest zapisany poprawnie (np. literówka w domenie).

 Snov.io

snovio-kopia-min

 

Strona ta również udostępnia dla użytkowników plan darmowy, który pozwala na zweryfikowanie listy adresów e-mail, składającej się z maksymalnie 300 rekordów (limit ten restartowany jest każdego miesiąca). Ciekawą funkcją – dostępną także bez dodatkowych opłat – jest narzędzie przeszukujące wszystkie dostępne adresy e-mail z danej domeny.

 

e-Mail Validator

e-mail-validation-kopia-min

 

Kolejny darmowy program do weryfikacji adresów e-mail, które posiadamy w swojej bazie. Bez logowania umożliwia on sprawdzanie tylko jednego adresu, jednak po darmowej rejestracji udostępniona zostaje możliwość weryfikowania do 100 e-maili jednocześnie. Dzięki temu skutecznie oczyścimy swoją bazę mailingową z nieaktywnych bądź błędnych adresów e-mail.

 

My Bulk Email Verifier

mybulkemailverifier-kopia-min

 

Narzędzie to pozwala na masowe zweryfikowanie listy 50 adresów jednocześnie – sprawdzana zostaje ich poprawność, domena oraz czy adresy jest wciąż aktywny. Dodatkową opcją jest funkcja pozwalająca na eksportowanie listy e-maili z danej witryny – wystarczy wpisać jej URL, a program wyświetli wszystkie adresy, które się tam znajdują, pomijając duplikaty. Lista taka może być następnie z łatwością skopiowana do programu weryfikującego, w celu sprawdzenia.

Możliwe jest także dodanie rozszerzenia do przeglądarki, co usprawnia proces sprawdzania poprawności adresów e-mail.

 

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

eMarketing.pl - portal informacyjny z dziedziny marketingu internetowego, na którym znajdziesz najświeższe informacje z branży oraz artykuły i wywiady tworzone wspólnie z ekspertami w obszarze digital marketingu. Czytaj eMarketing.pl codziennie i dowiedz się, jak osiągnąć sukces w sieci!

2 Comments

  1. Fajny materiał, na pewno pomocny, gdyż niewielu rozumie, jak waznym jest temat jakości danych np. twojej listy mailingowej. Szerzej o jakości danych pisaliśmy na https://edbms.pl/6-wskazowek-jak-dbac-o-jakosc-danych-swoich-klientow/ – gdzie poruszamy wiecej narzedzi ktore moga pomóc w utrzymaniu kwestii jakości danych.

    Odpowiedz

  2. Przydatny artykuł! Skoro jesteśmy w tym temacie, polecam przetestować narzędzia które umożliwiają pobranie baz e-mail firm tylko i wyłącznie z wybranej branży, co raczej zwiększy konwersję sprzedaży. Jeśli kupisz byle jaką listę adresów email, niestety trafisz w bardzo wąskie grono potencjalnych klientów. Generator baz email wszystkich polskich firm z CEIDG generuje bazę adresów email niemalże 5 000 000 firm http://ceidgbazafirmy.pl/ .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *