Portal Allegro poinformował właśnie w informacji prasowej o wprowadzeniu dodatkowego zabezpieczenia dla swoich użytkowników. Od teraz podczas logowania będą oni proszeni o podanie dodatkowego hasła, wysyłanego na urządzenie mobilne. Jak weryfikacja dwustopniowa na Allegro wygląda w praktyce?

 

Logowanie dwustopniowe na Allegro

Portal transakcyjny wyjaśnia, że wprowadzenie dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu ma na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa klientów. Zyskać mają także sprzedawcy, ponieważ dzięki zabezpieczeniu w postaci weryfikacji dwuetapowej konsumenci będą chętniej dokonywać zakupów na Allegro.

Serwis informuje ponadto, że jest pierwszą platformą e-commerce, która wprowadziła podobne zabezpieczenie, widywane dotychczas wyłącznie w bankowości elektronicznej.

Allegro planuje też rozwinięcie usługi w przyszłości o nowe funkcje, takie jak generowanie kodu w aplikacji mobilnej (zamiast wysyłania wiadomości SMS) czy możliwość logowania się za pomocą haseł ratunkowych w przypadku zgubienia telefonu.

 

Jak włączyć weryfikację dwuetapową na Allegro?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto Allegro i udać się do sekcji „moje allegro”. Ustawienia bezpieczeństwa znajdują się w zakładce „Moje konto” – w niej tej znajdziemy opcje logowania dwustopniowego:

allegro-ustawienie-min

 

Po włączeniu zabezpieczenia i wylogowaniu się z serwisu, przy następnej wizycie, po wpisaniu danych dostępowych, użytkownik zostanie poproszony o podanie numeru telefonu, na który przesyłane będą kody.

allegro-ustawienie-numer-tel-min

 

W celu autoryzacji pod wskazany wcześniej numer zostanie wysłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać w odpowiednim polu.

allegro-ustawienie-kod-sms-min

 

Następnie, przy każdym logowaniu dodatkowo konieczne będzie wpisanie kodu wysyłanego na podany wcześniej numer telefonu. Możliwe jest także dodanie zaufanego urządzenia, na którym nie jest wymagane podawanie dodatkowego kodu. W tym celu należy zaznaczyć właściwą opcję („Nie pytaj ponownie na tym urządzeniu”).

allegro-zaufane-min

 

Warto pamiętać, by nie dodawać do zaufanych takich urządzeń, z których korzysta więcej niż jedna osoba.

Informacja o urządzeniach zaufanych jest dostępna z poziomu konta Allegro – w każdej chwili można usunąć wybrane komputery lub telefony.

 

Statystyki Allegro

Przy okazji poinformowania o nowym sposobie logowania na konto, Allegro podzieliło się ciekawymi statystykami na temat swojego serwisu.

 

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *