Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 5.1. From 7 votes.
Please wait...

Od niedawna użytkownicy Facebooka mogli zauważyć zmiany wizualne, które serwis stopniowo wdraża. Jedną z nich jest nowy sposób wyświetlania zdjęcia profilowego w miejscach takich jak komentarze lub oś czasu. Podobna zmiana ma nastąpić także w przypadku stron firmowych – o czym portal społecznościowy informuje właścicieli stosownym komunikatem. Jak mają wyglądać zmiany w wyglądzie Fanpage’a na Facebooku?

 

Okrągłe zdjęcie profilowe

Dotychczas wszystkie zdjęcia oraz obrazy profilowe indywidualnych użytkowników oraz fanpage’y  w aktualnościach i na osi czasu miały postać kwadratową. Facebook przygotowuje się do wprowadzenia zmiany w tym obszarze, przy okazji informując o tym właścicieli stron firmowych stosownym komunikatem, wyświetlanym po zalogowaniu się na fanpage:

fanpage-zmiany-min

 

Zmiana ta prawdopodobnie mogłaby przejść bez większego echa, jednak należy wziąć pod uwagę, że może ona spowodować pewne komplikacje – szczególnie, jeśli dotychczasowe zdjęcie lub grafika były dostosowane do obecnie obowiązującego, kwadratowego formatu.

Aby uniknąć niefortunnego przycięcia dotychczasowego zdjęcia, Facebook przygotował podgląd tego, jak będzie ono wyglądać po wprowadzeniu zmian – wystarczy kliknąć przycisk „Zobacz więcej” we wspomnianym wcześniej komunikacie.

zmiany-fanpage-wiecej-min

 

Facebook sugeruje przygotować się na zmiany, sprawdzając czy w przypadku okrągłego formatu zdjęcia profilowego nie zostaną ucięte jego najważniejsze elementy – co istotne jest np. w przypadku logo. To, jak będzie wyglądać grafika po wprowadzeniu zmian przez portal społecznościowy, można zobaczyć w przygotowanym podglądzie.

Warto zauważyć, że większe zdjęcie profilowe widoczne na fanpage’u nadal pozostanie kwadratowe – zmieni się jedynie jego wygląd w miejscach takich jak wpisy publikowane przez stronę czy komentarze.

Choć w komunikacie znajduje się informacja o wprowadzeniu zmian z początkiem sierpnia, to jednak są one widoczne już teraz dla większości użytkowników.

okragle-zdjecia-profilowe-min

 Dowiedz się więcej dzięki Akademii eCommerce

Jak korzystać z funkcji oferowanych przez Facebooka, aby polepszyć komunikację z obecnymi, nowymi oraz potencjalnymi klientami? Dowiedz się jak założyć oraz prowadzić fanpage sklepu internetowego dzięki materiałom dostępnym w Akademii eCommerce.

Tylko teraz wyjątkowa okazja – zostań uczestnikiem Akademii za połowę ceny! Kliknij w link poniżej i przekonaj się, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

dolacz

 

Rating: 5.1. From 7 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Jeden komentarz

  1. Dziękuje za informacje. Sam prowadzę profil firmy szkoleniowej dla architektów wnętrz, dzięki wam robię to lepiej 🙂 Proszę napisać w jakiej rozdzielczości najlepiej ustawić zdjęcie profilowe, aby nie ulegało pogorszeniu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *