Czy wiesz, że kanał na YouTube można skonfigurować w wielu różnych aspektach, tak aby był on jak najbardziej dopasowany do wizerunku marki? Oto kilka opcji które sprawią, że kanał stanie się nie tylko bardziej atrakcyjny wizualnie, ale również zwiększą widoczność publikowanych na nim filmów.

 

Zdjęcie profilowe oraz okładka

Podobnie jak w przypadku niemal każdego portalu społecznościowego, również na YouTube możliwe jest dodanie własnego zdjęcia profilowego, które wyróżni dany kanał spośród pozostałych.

Oprócz tego, YouTube umożliwia dodanie tak zwanej „okładki”, czyli grafiki widocznej dla użytkownika w momencie, kiedy odwiedzi on kanał w serwisie. Zasada działania okładki jest niemal identyczna jak w przypadku zdjęcia w tle na Facebooku.

Aby edytować oba te elementy, wystarczy zalogować się na swoje konto YouTube, a następnie kliknąć obecne zdjęcie profilowe (w prawym górnym rogu) i z menu wybrać opcję „Mój kanał”.

studiotworcowyt

 

Następnie klikamy niebieski przycisk „Dostosuj kanał”, po czym mamy możliwość edytowania istniejących grafik lub dodania nowych. W przypadku okładki YouTube zaleca użycia obrazu o wymiarach 2560 na 1440 pikseli.

grafika-kanalu

 

Zwiastun kanału

Widzów, którzy wejdą na kanał marki na YouTube może przywitać również automatycznie uruchamiany zwiastun. Jest to specjalnie stworzony film, który może służyć wielu celom – może zachęcać do subskrybowania, informować o nowych materiałach, być kompilacją najlepszych fragmentów lub przekazywać każdą inną wiadomość.

Zwiastunem może być też już wcześniej opublikowany na kanale film, którym marka chce się pochwalić. W celu dodania zwiastuna, należy ponownie kliknąć przycisk „Dostosuj kanał”, a następnie wybrać zakładkę „Dla nowych gości”.

zwiastun-yt

 

Zakładka Informacje

W sekcji tej dodać można najważniejsze informacje na temat kanału czy firmy, która za nim stoi. Jest to też kolejne miejsce, gdzie zamieścić można słowa kluczowe, dzięki którym użytkownicy łatwiej trafią na nasze treści. Długość opisu nie powinna przekraczać 1000 znaków.

yt-informacje

 

W zakładce Informacje oprócz tekstu dodać można adres e-mail, służący do kontaktu oraz zestaw linków do różnych stron (media społecznościowe, sklep internetowy, strona główna itp.) z czego 5 z nich może być dodatkowo wyróżnionych poprzez umieszczenie odnośników na grafice kanału, czyli okładce.

 

Elementy marki

W osobnej sekcji zwanej „Studio twórców” można zmienić jeszcze więcej ustawień. Jednym z nich – szczególnie istotnym z punktu widzenia firmy – są tak zwane elementy marki, czyli znak wodny widoczny w prawnym dolnym rogu każdego filmu opublikowanego na kanale.

Znak wodny dodać można w sekcji „Kanał”, a następnie pozycja „Elementy marki”.

znakwodnyyt

YouTube akceptuje pliki graficzne w formacie .PNG oraz .GIF, w rozmiarze nie większym niż 1 MB.

Po wgraniu obrazu można jeszcze wybrać moment pojawienia się znaku wodnego – kilka sekund po rozpoczęciu filmu, przed jego zakończeniem lub przez cały czas trwania wideo.

elementy-marki-yt

Poza aspektem wizualnym, znak wodny pełni jeszcze jedną funkcję – po najechaniu na niego kursorem pojawia się przycisk umożliwiający subskrybowanie kanału.

znak-wodny-subskrybuj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *