Na podstawie swoich doświadczeń Wojciech Hołysz wyróżnia dwa projekty, które ukazują dlaczego wideo promujące sklep internetowy jest dobrą inwestycji:

  • Instrumenty muzyczne – video testy oraz filmy orientowane na zapytania od Klientów

Największy sukces został odniesiony w obszarze perkusji elektronicznych. Nie było pytań o konkretny model czy jego funkcje, bo to można przeczytać. Najczęściej zadawanym pytaniem w dziedzinie perkusji elektronicznych było to, jak one są głośne, ponieważ ludzie często kupują je do grania w mieszkaniu i chcą wiedzieć, czy nie będą przeszkadzać innymi lokatorom, czy sąsiadom.

Stworzono więc film pt. „Jak głośne są perkusje elektroniczne?”. Przy okazji pokazano w nim sklep, który jest bardzo duży i ma bardzo bogaty asortyment. Zwrócono uwagę na to, że wszystkie produkty są na miejscu, że sprzedawcy znają się na tym co sprzedają, nie sprzedają towarów wirtualnych, lecz mają do nich fizyczny dostęp i mogą go poznać. Taki film sprawił, że zaczęli dzwonić potencjalni Klienci bezpośrednio zainteresowani kupnem produktu, ponieważ dzięki wideo uzyskali odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Osiągnięto lepsze wyniki sprzedażowe, a opublikowany film do dzisiaj generuje ruch w sklepie internetowym. Często to się opłaca bardziej opłaca niż robienie filmu bezpośrednio o produkcie.

  • Sklep Winmar – video produktowe o sprzęcie filmowym

Opublikowany film do dzisiaj znajduje się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Przez pierwsze 2-3 lata funkcjonowania filmu, kiedy produkt dopiero wchodził na rynek, sklep był przed producentem w wynikach wyszukiwania Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *