Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...

Praca zdalna jest coraz popularniejszą formą wykonywania swoich obowiązków. Możliwości, żeby z niej skorzystać jest wiele i warto poszukać właściwej dla siebie drogi. Jedną z propozycji pracy online, jest marketing internetowy. Na czym polega i czy jest to sposób na pracę w domu?

Co to jest marketing internetowy?

Marketing internetowy jest prężnie rozwijającą się dziedziną marketingu, która w ostatnim czasie niesłychanie zyskała na sile i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Online marketing to tak naprawdę forma marketingu, która wykorzystując Internet, buduje pozytywny wizerunek danej firmy i zachęca do skorzystania z jej usług, bądź zakupu produktów.

Dzięki temu, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do sieci, marketing internetowy rozwija się niezwykle szybko, a zarabianie przez internet stało się bardzo popularne i dostępne praktycznie dla każdego. Bardzo ceni się osoby kreatywne, myślące nieszablonowo i szukające nowych wyzwań.Jaka jest praca zdalna w marketingu internetowym?

Online marketing jest jedną z możliwości pracy zdalnej. Przed szukaniem ofert, warto uświadomić sobie, że praca w domu nie będzie odpowiednia dla każdego. Taki system wykonywania obowiązków wymaga:

 • umiejętności zarządzania czasem,
 • kreatywności,
 • terminowości,
 • elastyczności,
 • samodzielności,
 • pogłębiania wiedzy,
 • dostosowywania się do panujących trendów.

E-marketing nie sprawdzi się również w przypadku osób, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem na żywo. Online marketing to praca, którą praktycznie całkowicie wykonuje się samodzielnie i nie potrzeba do tego organizowania spotkań czy przychodzenia do biura. Wszelkie kwestie załatwiane są zdalnie, co znacząco ogranicza zawodowe kontakty międzyludzkie.

Sposób na pracę w domu w marketingu internetowym

Pracując zdalnie, można wykonywać m.in. takie zadania związane z marketingiem internetowym jak:

  • copywriting — pisanie tekstów na zlecenia, to doskonały pomysł na pracę zdalną dla osób, które lubią i potrafią pracować słowem, są kreatywne i mają tzw. lekkie pióro. Jest kilka rodzajów copywritingu i dobrze wybrać swoją specjalizację, która pozwoli na rozwój kariery w marketingu internetowym,
  • social media manager — tworzenie treści związanych z mediami społecznościowymi jest obecnie kluczowe, jeśli chce się trafić do konkretnej grupy odbiorców. Należy również wiedzieć, jak wykorzystywać mechanizmy marketingu online, żeby było to jak najbardziej efektywne. W tej pracy przydaje się posiadanie odpowiedniego wyczucia, intuicji oraz sprawne nadążanie za zmieniającymi się trendami,
  • SEO/SEM specjalista — kolejna propozycja pracy zdalnej, polegająca na takim doborze odpowiednich działań i instrumentów, które pozwolą na jak najmocniejsze wypromowanie konkretnej strony internetowej. Stanowisko to łączy umiejętności analityka, copywritera czy content managera z obsługą specjalnych programów.

Marketing internetowy jest pojęciem dosyć szerokim, dlatego też sposobów na pracę w domu jest naprawdę sporo. Warto przeanalizować swoje umiejętności i atuty oraz sprawdzić, która opcja pracy zdalnej w e-marketingu będzie dla nas odpowiednia i w której będziemy się spełniać.

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *