Pojęcia związane z zakładaniem i prowadzeniem strony internetowej dla wielu osób mogą być niejasne, działają one w tym temacie nieco po omacku. Problemy dotyczyć mogą np. wyboru hostingu, czyli doboru usługodawcy oferującego przestrzeń oraz zasoby serwera, których zadaniem jest utrzymanie witryn oraz poczty e-mail. Jednym z jego rodzajów jest reseller, który doskonale sprawdza się dla agencji marketingowych.

Czym jest hosting reseller? Dlaczego sprawdzi się dla agencji marketingowej?

Hosting reseller to rozwiązanie dla wszystkich firm, które chcą poszerzyć swoją ofertę. Resellerem jest osoba lub przedsiębiorstwo, które sprzedaje usługi serwerów na maszynach należących do innej firmy. To często wybierane rozwiązanie przez freelancerów oraz instytucje, które zajmują się tworzeniem stron internetowych. Stawiają one witrynę klienta na tym hostingu, nie musi on sam szukać oraz opłacać przestrzeni w sieci na swoją stronę internetową, ponieważ znajduje się ona na serwerze wykupionym przez firmę. To także idealne rozwiązanie dla firm, które zarządzają dużą liczbą stron www – można nimi administrować za pomocą jednego panelu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można rozdzielić serwery. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko wygoda, ale i stosunkowo niskie koszty.

Które hostingi reseller warto wybrać dla agencji marketingowej? Lista

Na rynku znaleźć można wiele firm, które w swojej ofercie posiadają serwery reseller. Które z nich uważane są za najlepsze w maju 2022?

1. SeoHost

W ofercie firmy SeoHost (https://seohost.pl/hosting-reseller) znaleźć można aż 7 zróżnicowanych hostingów reseller o odmiennych parametrach. Możliwe jest wykupienie go już od 197 zł miesięcznie, co stanowi niezwykle atrakcyjną cenę. Mają one wspólne cechy, które sprawiają, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. Wyróżnić należy tu m.in.: darmowe przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL Let’s Encrypt, nielimitowany transfer, kopie zapasowe z dostępem do danych, niskie TTFB oraz zaawansowany Firewall i Anty DdoS.

2. HostMark

W ofercie firmy HostMark znaleźć można 4 różne typy hostingów reseller, jednak ich ceny nie są tak atrakcyjne jak w przypadku wspomnianego wcześniej SeoHost. Specyfikacja jest również nieco uboższa – przedsiębiorstwo oferuje mniej możliwości, jednak ich oferta jest niezwykle wydajna oraz elastyczna. Istnieje możliwość monitoringu zużycia CPU oraz operacji dyskowych, a także uzyskania całodobowego wsparcia technicznego. Ogromnymi zaletami są: kopie zapasowe wykonywane codziennie, możliwość wyboru od 1 do 3 rdzeni procesorów oraz brak limitu użytkowników.

3. Smarthost

Smarthost w swojej ofercie posiada 3 pakiety resellerowe dla użytkowników. Ich serwery znajdują się w Polsce, co stanowi nie lada atut dla agencji marketingowych, które obsługują klientów z naszego kraju. Firmę wyróżnia także możliwość ustawienia własnego loga w panelu, co usprawnia zarządzanie stronami oraz możliwość przywrócenia kopii z ostatnich 7 dni w przypadku niepowodzenia prac przeprowadzonych na stronie.

Godnymi uwagi propozycjami są także oferty firm:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *