Możliwość dodawania napisów do filmów publikowanych w mediach społecznościowych dostępna jest już od dłuższego czasu. Tekst można dodać np. do filmów na YouTube, czy właśnie na Facebooku. Dotyczy to zarówno wcześniej nagranych treści wideo, jaki i transmisji na żywo, które następnie publikowane są na profilu. Czy istnieje jednak możliwość, aby dodać napisy w transmisji na żywo na Facebooku?

 

Napisy w transmisji na żywo na Facebooku

Facebook ogłosił właśnie, że od teraz dostęp do materiałów na żywo dla osób mających problemy ze słuchem stanie się o wiele łatwiejszy. Wszystko to dzięki możliwości dodania napisów do filmów strumieniowanych w czasie rzeczywistym. Plik z napisami może zostać przygotowany wcześniej i dodany poprzez oprogramowanie do transmisji.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług firm zewnętrznych, które oferują rozwiązania, polegające na automatycznym generowaniu napisów podczas nadawania wideo na żywo na Facebooku. Wyświetlane one będą zarówno dla osób korzystających z komputera, jak i urządzeń mobilnych.

livecc-combined-722-min

Źródło: Facebook

 

Rozwiązanie to jednak będzie wymagało skorzystania z interfejsu Facebook Live API lub współpracy z firmą zewnętrzną, która oferuje oprogramowanie do tworzenia napisów w czasie rzeczywistym.

Szczegółowe informacje na temat sposobu dodawania napisów generowanych w czasie rzeczywistym można uzyskać w tym miejscu.

Poza oczywistym ułatwieniem dostępu do treści na żywo dla osób mających problemy ze słuchem, napisy w transmisji na żywo na Facebooku wyświetlane będą także dla osób, które przeglądają strumień wiadomości na portalu społecznościowym.

Domyślnie bowiem dźwięk w filmach (nagranych wcześniej, bądź nadawanych na żywo) nie jest emitowany podczas przeglądania tablicy. Dzięki napisom w tych filmach użytkownicy będą mogli pobieżnie zapoznać się z treścią filmu, a następnie – jeśli ona ich zainteresuje – obejrzeć transmisję z dźwiękiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *