Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 3 votes.
Please wait...

Możliwość dodawania napisów do filmów publikowanych w mediach społecznościowych dostępna jest już od dłuższego czasu. Tekst można dodać np. do filmów na YouTube, czy właśnie na Facebooku. Dotyczy to zarówno wcześniej nagranych treści wideo, jaki i transmisji na żywo, które następnie publikowane są na profilu. Czy istnieje jednak możliwość, aby dodać napisy w transmisji na żywo na Facebooku?

 Napisy w transmisji na żywo na Facebooku

Facebook ogłosił właśnie, że od teraz dostęp do materiałów na żywo dla osób mających problemy ze słuchem stanie się o wiele łatwiejszy. Wszystko to dzięki możliwości dodania napisów do filmów strumieniowanych w czasie rzeczywistym. Plik z napisami może zostać przygotowany wcześniej i dodany poprzez oprogramowanie do transmisji.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług firm zewnętrznych, które oferują rozwiązania, polegające na automatycznym generowaniu napisów podczas nadawania wideo na żywo na Facebooku. Wyświetlane one będą zarówno dla osób korzystających z komputera, jak i urządzeń mobilnych.

livecc-combined-722-min

Źródło: Facebook

 

Rozwiązanie to jednak będzie wymagało skorzystania z interfejsu Facebook Live API lub współpracy z firmą zewnętrzną, która oferuje oprogramowanie do tworzenia napisów w czasie rzeczywistym.

Szczegółowe informacje na temat sposobu dodawania napisów generowanych w czasie rzeczywistym można uzyskać w tym miejscu.

Poza oczywistym ułatwieniem dostępu do treści na żywo dla osób mających problemy ze słuchem, napisy w transmisji na żywo na Facebooku wyświetlane będą także dla osób, które przeglądają strumień wiadomości na portalu społecznościowym.

Domyślnie bowiem dźwięk w filmach (nagranych wcześniej, bądź nadawanych na żywo) nie jest emitowany podczas przeglądania tablicy. Dzięki napisom w tych filmach użytkownicy będą mogli pobieżnie zapoznać się z treścią filmu, a następnie – jeśli ona ich zainteresuje – obejrzeć transmisję z dźwiękiem.

 

Rating: 10.0. From 3 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *