Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 5.5. From 4 votes.
Please wait...

Funkcja ankiet na portalu społecznościowym dostępna była już od dłuższego czasu, jednak przybierały one nieciekawą, tekstową formę. Wraz z pojawieniem się nowych opcji ankiety na Facebooku staną się o wiele bardziej ciekawsze i atrakcyjne – tym bardziej, że będą z nich mogli korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i fanpage.

 Nowe ankiety na Facebooku oraz Instagramie

Zaproponowany przez Facebooka sposób na zbieranie opinii od znajomych lub innych użytkowników przypomina podobne rozwiązanie udostępnione wcześniej na Instagramie.

ankiety-na-instagramie

W celu stworzenia ankiety w relacjach Instagramie należy wybrać odpowiednią „naklejkę” i dodać ją do nagranego wcześniej filmu lub zrobionego zdjęcia. Możliwe jest wybranie własnych odpowiedzi, a użytkownicy mają dostęp do prostych statystyk.

 

Gigant społecznościowy pozwala na większą modyfikację ankiety, gdyż do wariantów odpowiedzi można dodać zdjęcie lub plik GIF (dzięki wbudowanej w Facebooka wyszukiwarce takich plików).

Aby stworzyć ankietę na Facebooku należy wybrać odpowiednią opcję podczas kreowania posta:

tworzenie-ankiety

 

Otwarte zostanie osobne okno, w którym można ustawić szczegóły ankiety. Facebook pozwala na zadanie dowolnego pytania oraz dobór tylko dwóch wariantów odpowiedzi. Limit znaków na pytanie jest nieograniczony, jednak odpowiedzi muszą zmieścić się w 25 znakach.

tworzenie-ankiety2

 

Przy odpowiedziach widoczne są dwie ikony – aparat oraz GIF. Wybierając pierwszą mamy okazję przesłać dowolną grafikę lub zdjęcie, które będzie stanowiło dodatkowe uatrakcyjnienie odpowiedzi. To samo dotyczy plików GIF – Facebook pozwala na skorzystanie ze swojej wyszukiwarki lub wklejenie linku do GIF-a znalezionego w Internecie. Oczywiście opcje te są całkowicie dobrowolne, a ankieta może być wyłącznie tekstowa.

Dodatkowo ankiety mogą trwać 1 dzień, tydzień, wybrany zakres dni, bądź mogą być dostępne cały czas.

Ankiety na Facebooku mogą być tworzone przez użytkowników indywidualnych, ale również przez fanpage. Mogą one stanowić ciekawszy i bardziej atrakcyjny sposób angażowania fanów, poprzez zadawanie im pytań.

ankiety-facebook

Źródło: fanpage The Verge

 

Facebook już wcześniej udostępnił użytkownikom możliwość dodawania ankiet, jednak dostępne one były tylko w grupach oraz wydarzeniach, a dodatkowo nie pozwalały na dodawanie zdjęć czy krótkich zapętlonych filmów do odpowiedzi.

Warto pamiętać, że ankiety na Facebooku nie są anonimowe, a informacja o tym, kto zagłosował na daną odpowiedź jest widoczna dla wszystkich użytkowników – nie tylko właścicieli fanpage’y.

 

Rating: 5.5. From 4 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *