Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Bardzo często wspominamy w artykułach o tym, że strony sklepów internetowych lub firm należy dostosowywać do urządzeń mobilnych, ponieważ to właśnie użytkownicy smartfonów lub tabletów stanowią obecnie większość w internecie. Niedawno opublikowany raport firmy Gemius/PBI potwierdza te stwierdzenia. Większa liczba użytkowników mobilnych w stosunku do zeszłego roku

Raport firmy Gemius/PBI, dotyczący liczby internautów w czerwcu 2017 roku pokazuje, że mamy obecnie do czynienia z tendencją wzrostową użytkowników sieci, korzystających z urządzeń przenośnych. Zgodnie z wynikami raportu, w Polsce jest ich ponad 20 milionów, co stanowi wzrost o niemal 3 miliony w porównaniu z zeszłym rokiem (kiedy było ich ponad 17 milionów).

Zmniejsza się za to liczba osób, które korzystają z urządzeń stacjonarnych – w czerwcu zeszłego roku było ich ponad 28 milionów, a obecnie liczba ta zmniejszyła się o niecałe 700 tysięcy.

Mając na uwadze wyniki raportu firmy Gemius/PBI, należy w taki sposób projektować witryny sklepów internetowych lub innych firm, aby korzystanie z nich na telefonach komórkowych było jak najbardziej wygodne. Dotyczy to w szczególności zapewnienia:

  • szybkich czasów ładowania strony;
  • wygodnego menu nawigacyjnego;
  • wyraźnych zdjęć oraz grafik, tak aby ich oglądanie na mniejszym ekranie nie było kłopotliwe.

 

Rozwiązaniem jest stworzenie osobnej strony mobilnej, która spełniać będzie wszystkie te warunki, bądź zaprojektowanie witryny z myślą o urządzeniach mobilnych, dynamicznie dopasowującej się do wielkości ekranu – czyli tak zwanej strony responsywnej.

Obie te metody mają swoje wady oraz zalety. Więcej o stronach responsywnych oraz mobilnych można dowiedzieć się w artykule na ten temat, znajdującym się w tym miejscu. Polecamy również obejrzenie odcinka eMarketing TV, w którym Grzegorz omawia te dwa rodzaje stron internetowych, dopasowanych do smartfonów lub tabletów:

 

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

Redakcja eMarketing.pl

Redakcja eMarketing.pl

eMarketing.pl - portal informacyjny z dziedziny marketingu internetowego, na którym znajdziesz najświeższe informacje z branży oraz artykuły i wywiady tworzone wspólnie z ekspertami w obszarze digital marketingu. Czytaj eMarketing.pl codziennie i dowiedz się, jak osiągnąć sukces w sieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *