Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Bardzo często wspominamy w artykułach o tym, że strony sklepów internetowych lub firm należy dostosowywać do urządzeń mobilnych, ponieważ to właśnie użytkownicy smartfonów lub tabletów stanowią obecnie większość w internecie. Niedawno opublikowany raport firmy Gemius/PBI potwierdza te stwierdzenia. Większa liczba użytkowników mobilnych w stosunku do zeszłego roku

Raport firmy Gemius/PBI, dotyczący liczby internautów w czerwcu 2017 roku pokazuje, że mamy obecnie do czynienia z tendencją wzrostową użytkowników sieci, korzystających z urządzeń przenośnych. Zgodnie z wynikami raportu, w Polsce jest ich ponad 20 milionów, co stanowi wzrost o niemal 3 miliony w porównaniu z zeszłym rokiem (kiedy było ich ponad 17 milionów).

Zmniejsza się za to liczba osób, które korzystają z urządzeń stacjonarnych – w czerwcu zeszłego roku było ich ponad 28 milionów, a obecnie liczba ta zmniejszyła się o niecałe 700 tysięcy.

Mając na uwadze wyniki raportu firmy Gemius/PBI, należy w taki sposób projektować witryny sklepów internetowych lub innych firm, aby korzystanie z nich na telefonach komórkowych było jak najbardziej wygodne. Dotyczy to w szczególności zapewnienia:

  • szybkich czasów ładowania strony;
  • wygodnego menu nawigacyjnego;
  • wyraźnych zdjęć oraz grafik, tak aby ich oglądanie na mniejszym ekranie nie było kłopotliwe.

 

Rozwiązaniem jest stworzenie osobnej strony mobilnej, która spełniać będzie wszystkie te warunki, bądź zaprojektowanie witryny z myślą o urządzeniach mobilnych, dynamicznie dopasowującej się do wielkości ekranu – czyli tak zwanej strony responsywnej.

Obie te metody mają swoje wady oraz zalety. Więcej o stronach responsywnych oraz mobilnych można dowiedzieć się w artykule na ten temat, znajdującym się w tym miejscu. Polecamy również obejrzenie odcinka eMarketing TV, w którym Grzegorz omawia te dwa rodzaje stron internetowych, dopasowanych do smartfonów lub tabletów:

 

Rating: 10.0. From 1 vote.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *