Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że 34 proc. badanych pracowało zdalnie podczas trwającej epidemii koronowirusa. 23 proc. z nich oceniło, że obowiązki wykonuje im się w tej formie zdecydowanie lepiej niż w biurze, 21 proc. uznało, że mają oni w domu gorsze warunki niż w miejscu pracy, a 18 proc. brakuje spotkań z innymi zatrudnionymi, np. na kawie.

Firmy, które mogły skierować pracowników do pracy zdalnej, korzystały z tej możliwości i funkcjonowały nieprzerwanie, a to dzięki wielu rozwiązaniom, które wspierały takie wykonywanie obowiązków:

Z badania przeprowadzonego przez Grafton Recruitment i CBRE wynika, że zaledwie 14 proc. respondentów nie ma potrzeby pracy zdalnej. 28 proc. twierdzi, że satysfakcjonowałaby ich możliwość wykonywania obowiązków na odległość, nawet przez jeden dzień w tygodniu, a 31 proc. chciałaby realizować w ten sposób zadania przez dwa dni. W przyszłości zdalne wykonywanie obowiązków może być coraz powszechniejsze. Firmy powinny wdrażać do swoich biznesów rozwiązania, dzięki którym usprawnią pracę zdalną – przydatnych aplikacji jest mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *