Jak podpowiada nawet sam LinkedIn – posiadanie zdjęcia profilowego na tym portalu ma duże znaczenie. O wiele więcej propozycji dodania do listy kontaktów otrzymują osoby, które posiadają dodane do profilu zdjęcie. Jest to o tyle ważne, ponieważ LinkedIn umożliwia nawiązanie naprawdę cennych kontaktów zawodowych. Portal biznesowy wprowadził niedawno możliwość edycji fotografii w swojej aplikacji mobilnej, dzięki czemu nawet amatorskie zdjęcia mogą nabrać profesjonalnego wyglądu!

 

Nowa funkcja w aplikacji mobilnej LinkedIn

Najnowsza aktualizacja aplikacji LinkedIn na telefony umożliwia przede wszystkim edycję swojego zdjęcia profilowego (tj. zmianę poziomu jasności, kontrastu, nasycenie i przyciemnienie krawędzi kadru) oraz nałożenie na fotografię dodatkowego filtru.

linkedin-wybor-zdjecia-min

Edytor zdjęć jest niezwykle intuicyjny oraz łatwy w obsłudze – jego używanie nie powinno nikomu sprawić problemu.

linkedin-edycja-zdjecia-min

Wprowadzenie tych funkcji oznacza, że w niektórych przypadkach nie trzeba będzie udawać się do studia fotograficznego, tylko po to aby móc potem dodać profesjonalnie wyglądające zdjęcie profilowe. Bardzo prawdopodobne bowiem, że na swoich smartfonach posiadamy zdjęcie, które poddane delikatnej obróbce idealnie sprawdzi się jako wizytówka naszej strony na LinkedIn.

 

Zdjęcie na LinkedIn

Przy okazji udostępnienia funkcji edycji fotografii, portal biznesowy podzielił się informacją na temat tego, jakie zalety ma dodanie zdjęcia profilowego.

zdjecie-na-linkedin

Z powyższej grafiki dowiedzieć się można, że profile posiadające zdjęcie są wyświetlane 21 razy częściej, otrzymują 36 razy więcej wiadomości i 9 razy częściej są zapraszane do sieci kontaktów. Zatem w przypadku, kiedy zamierzamy budować sieć kontaktów biznesowych na LinkedIn, warto poważnie zastanowić się nad tym, czy dobrym pomysłem jest pominięcie dodania zdjęcia do profilu.

Zatem jeśli już nasz profil na LinkedIn posiada dobrze wyglądające zdjęcie, może warto zacząć budować sieć kontaktów? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie zalety ma networking oraz w jaki sposób automatycznie budować sieć kontaktów biznesowych – obejrzyj odcinek eMarketing TV na temat narzędzia Linkedeep. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *