Zaproszenia i zawiadomienia ślubne to pierwsza rzecz związana ze ślubem, którą zobaczą weselnicy, dlatego też powinny być one wyjątkowe. Piękne wykończenie, dbałość o szczegóły oraz zgodność z motywem przewodnim ceremonii ślubnej — takimi cechami powinno się kierować przy wyborze papeterii ślubnej. Gdzie można kupić zaproszenia ślubne oraz ile kosztują? Sprawdź!

Na co zwracać uwagę przy kupnie zaproszenia na ślub?

Wszystkie ważne decyzje związane z organizacją ślubu zostały już podjęte: ustalenie dnia ceremonii, wybór sali weselnej, sporządzono już listę gości, a teraz czas na bardziej szczegółowe przedsięwzięcia, takie jak wybór papeterii ślubnej. Obejmuje ona nie tylko zaproszenia i zawiadomienia ślubne, ale również między innymi menu, winietki na stół, księgę gości czy organizację stołów. Tak naprawdę można powiedzieć, że papeteria ślubna to wszelkiego rodzaju wydruki graficzne, które pomagają w organizacji całej oprawy weselnej. Na co zwrócić uwagę przed jej zamówieniem?

image1

Wielu producentów proponuje gotowe zestawy papeterii ślubnej, jednak bardzo często okazuje się, że nie są to wszystkie jej elementy i para młoda musi dokupić brakujące części, które prawdopodobnie nie będą miały identycznego wzoru. Oczywiście nie każda oprawa weselna potrzebuje całej kolekcji papeterii ślubnej, np. tabliczek do zdjęć czy RVSP (prośba o potwierdzenie przybycia) lub numerów i planów stołów. Decydując się na zakup zestawu, należy dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w jej skład, by nie płacić za coś, z czego i tak się nie skorzysta. Kupując osobno zaproszenia ślubne, zawiadomienia, winietki czy księgę gości, nie muszą one mieć identycznego wzoru, ale w dobrym tonie jest, by przewijał się chociaż jeden wspólnym szczegół, np. kolor i rodzaj czcionki.

 

Design to jednak nie wszystko: trzeba zwrócić również uwagę na jakość wykonania i wykorzystane materiały. Papier, z którego tworzy się zaproszenia ślubne, powinien mieć odpowiednią gramaturę, dlatego że nie jest to zwykły papier do drukarki. Warto przed złożeniem głównego zamówienia poprosić obsługę sklepu internetowego o wysłanie próbek – można zamówić nawet kilkanaście wzorów, by móc je dotknąć i zobaczyć z bliska ich wykonanie. Jeśli nie wiesz, który sklep proponuje próbki, warto zajrzeć do oferty zaproszeń ślubnych od artMA. Znajdziesz tu również wiele wzorów papeterii ślubnej: od klasycznej po nowoczesną.

image2-min

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

 

Szukając zaproszeń ślubnych, należy udać się do sklepu z papeterią lub artykułami papierniczymi, jednak zakup ich stacjonarnie może sprawiać trochę kłopotu już i tak zabieganej parze młodej. Trzeba dopasować się do godzin otwarcia sklepów i poświęcić czas na dojazd do nich. Niestety może się zdarzyć, że w danym punkcie nie będzie wzorów, których szukają przyszli nowożeńcy i będą zmuszeni pojechać w inne miejsce, dlatego też młodzi ludzie chętniej korzystają ze sklepów internetowych.

 

Za e-zakupami przemawia wiele czynników, między innymi nie trzeba dopasowywać się do godzin otwarcia sklepu i w domowym zaciszu wraz z narzeczonym można skorzystać z Internetu w poszukiwaniu odpowiedniego wzoru. Dodatkowo wiele producentów umożliwia personalizację papeterii ślubnej od podstaw, np. wybranie czcionki, koloru, tła, koloru koperty lub dołączenie zdjęcia pary młodej. Sklepy internetowe oferują dużo więcej wzorów niż sklepy stacjonarne i to głównie przekonuje ludzi do zakupu online.

 

Ile kosztują zaproszenia na ślub?

 

Materiał, design i wykonanie mają wpływ na cenę zaproszeń ślubnych. W pełni spersonalizowane zaproszenia będą droższe od gotowych wzorów, ponieważ grafik musi przygotować wszystko od nowa. Przedział cenowy jest różny i głównie zależy to też od producenta, ale można zamówić już zaproszenia nawet za 3 złote za sztukę, jak i takie za 10 złotych. Tanie zaproszenia ślubne nie zawsze są opłacalne, ponieważ płacąc np. 1 złoty za sztukę, nie ma się pewności co do jakości ich wykonania. Trzeba pamiętać, że wielu weselników zostawia sobie zaproszenia ślubne na pamiątkę, a nikt nie chciałby, żeby uległy szybkiemu zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *