Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 8.0. From 2 votes.
Please wait...

Wiele sklepów internetowych zachęca klientów do zakupu, oferując szybką – często bezpłatną – wysyłkę. Wysoko poprzeczkę podniosło Tesco w Wielkiej Brytanii, proponując swoim konsumentom wysyłkę zakupów spożywczych w ciągu jednej godziny! Jak działa ta usługa, ile kosztuje i kto może z niej skorzystać?

 

Zakupy dostarczane w godzinę

Oferta Tesco wydaje się odpowiedzią na usługę Prime Now firmy Amazon, która gwarantuje dostawę produktów w bardzo krótkim czasie – kilku lub jednej godziny. Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii mogą skorzystać teraz z nowej oferty Tesco, nazwanej Tesco Now. Wystarczy, że pobiorą oni specjalną aplikację, która umożliwia dokonywanie zakupów, dostarczanych następnie w przeciągu 60 minut.

tesco-now-min

 

Usługa ta jednak nie umożliwia zakup wszystkich produktów – klienci mogą wybierać spośród niemal 1000 towarów, takich jak warzywa, owoce, mięso, lekarstwa, pieczywo czy kosmetyki lub akcesoria dziecięce.

Tesco Now nie ma też limitu, jeśli chodzi o minimalną wartość koszyka, jednak użytkownicy nie mogą zamówić więcej niż 20 przedmiotów jednorazowo.

Dostawy są realizowane od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 22:00, a w niedziele od 10:00 do 21:00. Termin dostawy jest jednak uzależniony od godzin otwarcia sklepu, który znajduje się najbliżej klienta – informacje na ten temat widoczne będą w aplikacji.

Ile kosztuje usługa błyskawicznej dostawy Tesco Now? Dla osób, którym zależy na czasie i chcą otrzymać zakupy w ciągu godziny, muszą przygotować się na wydatek 7,99 funtów (około 38 złotych). Dostawa w ciągu 2 godzin kosztuje natomiast 5,99 funtów (około 28 złotych).

Sporym ograniczeniem usługi jest natomiast obszar, na którym jest ona dostępna. Póki co z Tesco Now mogą skorzystać wyłącznie osoby, które mieszkają w centralnej części Londynu.

Więcej o usłudze można przeczytać na stronie Tesco.

 Inspiracja dla krajowego e-commerce

Część supermarketów działających w naszym kraju również oferuje dostawę produktów spożywczych bezpośrednio do klienta. Nie gwarantują one jednak tak szybkiej przesyłki. Czy któryś ze sklepów wprowadzi podobną usługę także w Polsce? Czy będzie ona atrakcyjniejsza cenowo i zagwarantuje dostawę w ciągu kilku godzin? Czekamy z niecierpliwością!

Rating: 8.0. From 2 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *