Wiele sklepów internetowych zachęca klientów do zakupu, oferując szybką – często bezpłatną – wysyłkę. Wysoko poprzeczkę podniosło Tesco w Wielkiej Brytanii, proponując swoim konsumentom wysyłkę zakupów spożywczych w ciągu jednej godziny! Jak działa ta usługa, ile kosztuje i kto może z niej skorzystać?

 

Zakupy dostarczane w godzinę

Oferta Tesco wydaje się odpowiedzią na usługę Prime Now firmy Amazon, która gwarantuje dostawę produktów w bardzo krótkim czasie – kilku lub jednej godziny. Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii mogą skorzystać teraz z nowej oferty Tesco, nazwanej Tesco Now. Wystarczy, że pobiorą oni specjalną aplikację, która umożliwia dokonywanie zakupów, dostarczanych następnie w przeciągu 60 minut.

tesco-now-min

 

Usługa ta jednak nie umożliwia zakup wszystkich produktów – klienci mogą wybierać spośród niemal 1000 towarów, takich jak warzywa, owoce, mięso, lekarstwa, pieczywo czy kosmetyki lub akcesoria dziecięce.

Tesco Now nie ma też limitu, jeśli chodzi o minimalną wartość koszyka, jednak użytkownicy nie mogą zamówić więcej niż 20 przedmiotów jednorazowo.

Dostawy są realizowane od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 22:00, a w niedziele od 10:00 do 21:00. Termin dostawy jest jednak uzależniony od godzin otwarcia sklepu, który znajduje się najbliżej klienta – informacje na ten temat widoczne będą w aplikacji.

Ile kosztuje usługa błyskawicznej dostawy Tesco Now? Dla osób, którym zależy na czasie i chcą otrzymać zakupy w ciągu godziny, muszą przygotować się na wydatek 7,99 funtów (około 38 złotych). Dostawa w ciągu 2 godzin kosztuje natomiast 5,99 funtów (około 28 złotych).

Sporym ograniczeniem usługi jest natomiast obszar, na którym jest ona dostępna. Póki co z Tesco Now mogą skorzystać wyłącznie osoby, które mieszkają w centralnej części Londynu.

Więcej o usłudze można przeczytać na stronie Tesco.

 

Inspiracja dla krajowego e-commerce

Część supermarketów działających w naszym kraju również oferuje dostawę produktów spożywczych bezpośrednio do klienta. Nie gwarantują one jednak tak szybkiej przesyłki. Czy któryś ze sklepów wprowadzi podobną usługę także w Polsce? Czy będzie ona atrakcyjniejsza cenowo i zagwarantuje dostawę w ciągu kilku godzin? Czekamy z niecierpliwością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *