Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze platformy sklepu?
Mariusz Połowczuk z Selly Shop podzielił się z nami informacjami na jakie cechy platformy warto lub nie warto zwracać uwagi planując otwarcie sklepu internetowego:

Nie kierować się ceną – oferowane ceny abonamentów zbytnio się nie różnią. Najważniejsze są dostępne funkcje, integracje oraz to, czy platforma ma możliwość rozwoju wraz z Twoim sklepem internetowym.

Funkcjonalność – ilość integracji, które oferuje platforma sklepu internetowego powinna być jak największa. Warto jednak sprawdzić, czy te integracje, które potrzebujemy w momencie założenia naszego sklepu, bądź w najbliższej przyszłości, są w niej dostępne.

• Realizacja – jeśli zastanawiasz się jaka platforma będzie najlepsza, a szczególnie, gdy wahasz się między dwoma, czy trzema rozwiązaniami, zwróć uwagę na to jak wyglądają przykładowe sklepy, zarządzane za pomocą każdego z nich. W ten prosty sposób dowiesz się czy platforma będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Kwestią, którą powinieneś sprawdzić jest między innymi jakość graficzną sklepów. Warto jest także zapoznać się z najtańszymi i najdroższymi grafikami danej platformy.

• Ilość Klientów platformy – daje nam informację jak dana platforma się rozwija. Duże firmy mogą nie zapewnić nam tak zindywidualizowanej obsługi jak mniejsze przedsiębiorstwa. Z kolei w przypadku małych firm istnieje ryzyko ich upadku. Warto wybrać sprawdzoną platformę, która ma dość dużo Klientów.

• Załóż sklep testowy – punkt obowiązkowy przed wyborem platformy. Warto popracować w danym panelu, dodać produkty, przetestować składanie i obsługiwanie zamówień. Panel musi działać szybko, być przejrzysty, czytelny. Wówczas praca będzie przyjemna i efektywna.

• Zrób wywiad – uzyskać informacje od Klientów o działaniu danej platformy. Wystarczy skontaktować się z losowymi użytkownikami określonego rozwiązania i poprosić ich o opinie. Z pewnością będzie to dobra wskazówka przy wyborze platformy.

Regulamin – warto przyjrzeć się regulaminowi danej platformy. Za co są dopłaty, czy są ukryte limity. Cennik nigdy nie jest ostateczny, zawsze występują ograniczenia. Platforma nie daje wszystkiego za tę samą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *