Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 1.0. From 2 votes.
Please wait...

Miejsce spotkań, komunikacji, rozrywki, a nawet pracy – taki właśnie jest dobry smartfon. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując smartfona? Przeczytaj i sprawdź!

  1. Android czy iOS?
  2. Wielkość ekranu
  3. Smartfony i ilość pamięci operacyjnej
  4. Aparat w smartfonie to nie tylko rozdzielczość matrycy

Ewolucja zwyczajnego telefonu komórkowego w nowoczesny i super kompatybilny smartfon to coś, czego potrzebował cały świat. W jednym, niewielkim urządzeniu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na co dzień – ulubione zdjęcia, niezbędne kontakty, a nawet ważne dokumenty. Dobry smartfon powinien nadążyć za Twoim tempem życia i być jego nieodłącznym kompanem. Zatem jak wybrać dobry smartfon?

Android czy iOS?

Bezsprzecznymi liderami na rynku systemów operacyjnych do smartfonów są Android i iOS. Pierwszy z nich możesz znaleźć w smartfonach wielu różnych producentów, jednak iOS zarezerwowany jest jedynie dla urządzeń marki Apple. Większość fanów tak zwanego „jabłuszka” nie wyobraża sobie, by używać zwyczajnego smartfona z Androidem, gdyż różnica pomiędzy tymi systemami jest znacząca. Największą zaletą Androida jest jego wielozadaniowość. Z kolei system stworzony przez Apple to precyzja i estetyka na najwyższym poziomie. Reasumując, wybór zależy od Twoich oczekiwań względem smartfona i zadań, do których wykonywania będziesz najczęściej go używać.

Wielkość ekranu

Wielkość ekranu typowych smartfonów mieści się w przedziale pomiędzy 5 a 7 cali. Rozmiar ekranu jest o tyle ważny, o ile wpływa on na całkowitą wielkość oraz kształt telefonu. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, a smartfon w większości będzie przeznaczony do wykonywania połączeń głosowych bądź wideo rozmów, to znacznie wygodniejszym rozwiązaniem okaże się smartfon z mniejszym ekranem, który bez problemu mieści się w dłoni. Jeśli zaś smartfon to centrum całego Twojego życia, miejsce rozrywki, pracy i nauki – bez zastanowienia wybierz wersję z największym dostępnym ekranem.

Smartfony i ilość pamięci operacyjnej

To właśnie RAM, czyli pamięć operacyjna decyduje o szybkości działania Twojego telefonu. Wpływa na jego kompatybilność i wielozadaniowość oraz zapobiega uciążliwemu, oraz denerwującemu zacinaniu. Absolutnym minimum jest ilość 2 GB pamięci RAM. Smartfony z wyższej półki cenowej bardzo często mieszczą nawet do 8 GB RAM, co czyni taki sprzęt niekwestionowanym liderem.

Aparat w smartfonie to nie tylko rozdzielczość matrycy

Rozdzielczość matrycy aparatu to oczywiście bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę. Jednak oprócz tego równie ważne są takie składowe jak: autofocus, aparat głębi i jasność obiektywu.

undefined

Rating: 1.0. From 2 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *