Miejsce spotkań, komunikacji, rozrywki, a nawet pracy – taki właśnie jest dobry smartfon. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując smartfona? Przeczytaj i sprawdź!

  1. Android czy iOS?
  2. Wielkość ekranu
  3. Smartfony i ilość pamięci operacyjnej
  4. Aparat w smartfonie to nie tylko rozdzielczość matrycy

Ewolucja zwyczajnego telefonu komórkowego w nowoczesny i super kompatybilny smartfon to coś, czego potrzebował cały świat. W jednym, niewielkim urządzeniu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na co dzień – ulubione zdjęcia, niezbędne kontakty, a nawet ważne dokumenty. Dobry smartfon powinien nadążyć za Twoim tempem życia i być jego nieodłącznym kompanem. Zatem jak wybrać dobry smartfon?

Android czy iOS?

Bezsprzecznymi liderami na rynku systemów operacyjnych do smartfonów są Android i iOS. Pierwszy z nich możesz znaleźć w smartfonach wielu różnych producentów, jednak iOS zarezerwowany jest jedynie dla urządzeń marki Apple. Większość fanów tak zwanego „jabłuszka” nie wyobraża sobie, by używać zwyczajnego smartfona z Androidem, gdyż różnica pomiędzy tymi systemami jest znacząca. Największą zaletą Androida jest jego wielozadaniowość. Z kolei system stworzony przez Apple to precyzja i estetyka na najwyższym poziomie. Reasumując, wybór zależy od Twoich oczekiwań względem smartfona i zadań, do których wykonywania będziesz najczęściej go używać.

Wielkość ekranu

Wielkość ekranu typowych smartfonów mieści się w przedziale pomiędzy 5 a 7 cali. Rozmiar ekranu jest o tyle ważny, o ile wpływa on na całkowitą wielkość oraz kształt telefonu. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, a smartfon w większości będzie przeznaczony do wykonywania połączeń głosowych bądź wideo rozmów, to znacznie wygodniejszym rozwiązaniem okaże się smartfon z mniejszym ekranem, który bez problemu mieści się w dłoni. Jeśli zaś smartfon to centrum całego Twojego życia, miejsce rozrywki, pracy i nauki – bez zastanowienia wybierz wersję z największym dostępnym ekranem.

Smartfony i ilość pamięci operacyjnej

To właśnie RAM, czyli pamięć operacyjna decyduje o szybkości działania Twojego telefonu. Wpływa na jego kompatybilność i wielozadaniowość oraz zapobiega uciążliwemu, oraz denerwującemu zacinaniu. Absolutnym minimum jest ilość 2 GB pamięci RAM. Smartfony z wyższej półki cenowej bardzo często mieszczą nawet do 8 GB RAM, co czyni taki sprzęt niekwestionowanym liderem.

Aparat w smartfonie to nie tylko rozdzielczość matrycy

Rozdzielczość matrycy aparatu to oczywiście bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę. Jednak oprócz tego równie ważne są takie składowe jak: autofocus, aparat głębi i jasność obiektywu.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *