Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
No votes yet.
Please wait...

 

Wyróżniamy:

  • hosting wpółdzielony
  • serwery wirtualne (VPS)
  • serwery dedykowane.

O to, jaka jest różnica pomiędzy tymi rozwiązaniami zapytaliśmy Macieja Kurka – Specjalisty ds. marketingu i reklamy w Kei.pl.

Charakterystyka hostingu współdzielonego

Hosting współdzielony – na jednym serwerze (fizycznym/dedykowanym) utrzymuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu kont, które stanowią miejsce wydzielone dla poszczególnych Klientów. Jeżeli posiadamy konto o pojemności np. 100 GB, to takie samo konto jest przypisane również do kilkudziesięciu innych osób.

Zaletami tego rozwiązania są: prostota działania (instalacja i uruchomienie strony staje się coraz łatwiejsze), cena (hosting kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie).

Ograniczeniem hostingu wpółdzielonego jest niewątpliwie obecność wielu kont na jednym serwerze. Jeśli jeden z użytkowników przeciąża serwer (na jego stronie zostaje skierowany duży ruch), wówczas serwer staje się mniej wydajny i konta innych użytkowników również działają gorzej.

Charakterystyka hostingu VPS

Tym co odróżnia hosting VPS od hostingu współdzielonego jest to, że na serwerze fizycznym jest uruchomionych mniej usług. Poza tym, każdy z Klientów ma zagwarantowane pewne zasoby. Jest to wyrażane w procentach użycia procesora.

Sklep internetowy na takim hostingu może obsłużyć większy ruch, a pozostali użytkownicy serwera, na którym znajduje się nasza usługa nie mają dużego wpływu na działanie tej usługi.

Charakterystyka hostingu dedykowanego

W przypadku hostingu dedykowanego mamy do dyspozycji całą fizyczną maszynę. Cała moc obliczeniowa procesora, cała pamięć ram i wszystkie dyski twarde są do naszej dyspozycji. Jest to rozwiązanie najdroższe, ale dające najwięcej możliwości. Zaletami takiego hostingu jest wysoka wydajność, duże możliwości jeśli chodzi o instalację systemu operacyjnego, skryptów, bibliotek itp.

Otwarcie sklepu internetowego, a hosting

Hosting współdzielony jest dobrym rozwiązaniem dla osób startujących z biznesem internetowym. Pozwala przetestować pomysł na biznes, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Na początku ruch na stronie jest zazwyczaj niewielki, więc takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.

Serwer VPS warto wykorzystać, gdy planujemy otwarcie sklepu na skrypcie Magento. Skrypt ten wymaga dość dużych zasobów i na hostingu współdzielonym działa po prostu wolno.

Jeśli posiadamy rozpoznawalną markę, lecz nie działa ona jeszcze w Internecie, wówczas musimy liczyć się z tym, że nasz sklep internetowy będzie generował większy ruch. W takich przypadkach warto zainwestować w serwer wirtualny lub dedykowany.

 

No votes yet.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *