Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
Rating: 2.1. From 8 votes.
Please wait...

Zamiast wydawać kilka (lub nawet kilkadziesiąt) tysięcy złotych na nowy sprzęt komputerowy prosto z salonu, można postawić na elektronikę używaną. Taki sposób doceniają nie tylko ci, którzy lubią oszczędzać, ale także osoby, które często wymieniają sprzęt. Gdzie szybko, tanio i bezpiecznie kupić używaną elektronikę, np. monitory poleasingowe? Sprawdźmy.

Media społecznościowe

Grupy typu “kupię, sprzedam, wymienię” w popularnych mediach społecznościowych rosną w siłę. Codziennie pojawiają się tam setki ogłoszeń dotyczących także sprzętu komputerowego – używanych laptopów, monitorów czy drobnych akcesoriów komputerowych. Podczas takich zakupów trzeba być jednak szczególnie uważnym. Kupno myszki o wartości pięćdziesięciu złotych, na którą polowałeś w sklepie, zapewne zakończy się sukcesem (szczególnie jeśli wymienisz ją na przykład za zestaw książek do gotowania). Jednak w przypadku sprzętu o wartości kilkuset lub kilku tysięcy złotych polecamy zasadę ograniczonego zaufania. Nigdy nie wpłacaj pieniędzy (nawet zaliczki), jeśli masz wątpliwości co do sprzętu lub samego sprzedawcy. W Internecie łatwo oszukiwać i niestety wiele osób to wykorzystuje.Aukcje internetowe

Zakupy w Internecie bezpieczniej robić za pośrednictwem popularnych platform sprzedażowych. Dzięki profilowi sprzedawcy na aukcji internetowej masz wgląd do jego ostatnich transakcji i opinii innych klientów. Za pośrednictwem tego profilu łatwo skontaktujesz się ze sprzedawcą, zadasz mu dodatkowe pytania lub poprosisz o więcej zdjęć sprzętu. Uczciwy sprzedawca nie powinien mieć nic do ukrycia, dlatego z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Co ważne, za pośrednictwem takich aukcji możesz również negocjować cenę.

Monitory poleasingowe i sprzęt używany innego rodzaju

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują również stacjonarne i internetowe sklepy ze sprzętem poleasingowym. Nic w tym dziwnego. W takich miejscach profesjonaliści dbają o to, by przygotować dla Ciebie atrakcyjną i korzystną cenowo ofertę sprzętu komputerowego. Znajdziesz tam między innymi laptopy, komputery stacjonarne, monitory poleasingowe i szereg innych akcesoriów do desktopów. Oferta sklepów ze sprzętem poleasingowym wcale nie odbiega od popularnych sieci handlowych. Podobnie jak w dużych marketach dostępne są tam urządzenia elektroniczne od znanych producentów, między innymi marek: Acer, Asus, Dell, Lenovo czy LG.

Rating: 2.1. From 8 votes.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *