Zamiast wydawać kilka (lub nawet kilkadziesiąt) tysięcy złotych na nowy sprzęt komputerowy prosto z salonu, można postawić na elektronikę używaną. Taki sposób doceniają nie tylko ci, którzy lubią oszczędzać, ale także osoby, które często wymieniają sprzęt. Gdzie szybko, tanio i bezpiecznie kupić używaną elektronikę, np. monitory poleasingowe? Sprawdźmy.

Media społecznościowe

Grupy typu “kupię, sprzedam, wymienię” w popularnych mediach społecznościowych rosną w siłę. Codziennie pojawiają się tam setki ogłoszeń dotyczących także sprzętu komputerowego – używanych laptopów, monitorów czy drobnych akcesoriów komputerowych. Podczas takich zakupów trzeba być jednak szczególnie uważnym. Kupno myszki o wartości pięćdziesięciu złotych, na którą polowałeś w sklepie, zapewne zakończy się sukcesem (szczególnie jeśli wymienisz ją na przykład za zestaw książek do gotowania). Jednak w przypadku sprzętu o wartości kilkuset lub kilku tysięcy złotych polecamy zasadę ograniczonego zaufania. Nigdy nie wpłacaj pieniędzy (nawet zaliczki), jeśli masz wątpliwości co do sprzętu lub samego sprzedawcy. W Internecie łatwo oszukiwać i niestety wiele osób to wykorzystuje.

Aukcje internetowe

Zakupy w Internecie bezpieczniej robić za pośrednictwem popularnych platform sprzedażowych. Dzięki profilowi sprzedawcy na aukcji internetowej masz wgląd do jego ostatnich transakcji i opinii innych klientów. Za pośrednictwem tego profilu łatwo skontaktujesz się ze sprzedawcą, zadasz mu dodatkowe pytania lub poprosisz o więcej zdjęć sprzętu. Uczciwy sprzedawca nie powinien mieć nic do ukrycia, dlatego z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Co ważne, za pośrednictwem takich aukcji możesz również negocjować cenę.

Monitory poleasingowe i sprzęt używany innego rodzaju

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują również stacjonarne i internetowe sklepy ze sprzętem poleasingowym. Nic w tym dziwnego. W takich miejscach profesjonaliści dbają o to, by przygotować dla Ciebie atrakcyjną i korzystną cenowo ofertę sprzętu komputerowego. Znajdziesz tam między innymi laptopy, komputery stacjonarne, monitory poleasingowe i szereg innych akcesoriów do desktopów. Oferta sklepów ze sprzętem poleasingowym wcale nie odbiega od popularnych sieci handlowych. Podobnie jak w dużych marketach dostępne są tam urządzenia elektroniczne od znanych producentów, między innymi marek: Acer, Asus, Dell, Lenovo czy LG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *