Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone
No votes yet.
Please wait...

 

Certyfikat SSL szyfruje dane przesyłane przez naszych Klientów do naszego sklepu internetowego. Przykładem może być formularz zamówienia. Dane są szyfrowane dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostaną one przechwycone przez kogoś z zewnątrz.

Istota szyfrowania danych w sklepie internetowym

Szyfrowanie danych jest bardzo istotne, gdyż w sklepach internetowych często podajemy dane, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Mogą to być dane teleadresowe lub numer karty kredytowej. Zdarza się także, że dokonujemy zakupu rzeczy, o których nie chcemy by wiedzieli inni.

Certyfikat SSL, a zaufanie Klientów

Okazuje się, że certyfikat SSL odpowiada nie tylko za bezpieczeństwo, ale także za wzrost zaufania Klientów do naszego sklepu internetowego. Coraz więcej osób dokonujących zakupów w Internecie sprawdza, dany sklep ma zainstalowany taki certyfikat. Wyniki amerykańskich badaczy z VWO wykazały, że większość porzuconych koszyków było efektem obawy o bezpieczeństwo płatności.

Zadbaj o dedykowany adres IP

W celu zainstalowania certyfikatu SSL niezbędne jest posiadanie własnego adresu IP. Warto o tym pamiętać na etapie wyboru hostingu. Może zdarzyć się bowiem, że nasz dostawca nie oferuje takiego rozwiązania.

No votes yet.
Please wait...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone

Przeczytaj także

redakcja emarketing

redakcja emarketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *