Reklamy w formie wideo stają się bardzo popularne i w ten rodzaj promocji inwestuje coraz więcej firm z różnych branż. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Gemius, szczególnie jedna z nich najbardziej upodobała sobie video marketing – która?

 

Firmy najchętniej wykorzystujące video marekting

Branża turystyczna tylko w czerwcu wyemitowała niemal 55 milionów spotów reklamowych, z czego obejrzało je niemal 10 milionów użytkowników. Jest to prawie 1/3 wszystkich osób, które w Polsce korzystają z Internetu. Reklamy w formie wideo promowały różne usługi turystyczne, takie jak biura podróży, hotele, przewoźników, linie lotnicze lub rejony turystyczne.

Liczba kilkudziesięciu milionów wyemitowanych reklam wideo może zaskakiwać, jednak należy pamiętać, że okres przedwakacyjny to wzmożony czas pracy dla wszystkich firm, które zajmują się szeroko rozumianą turystyką. Najchętniej w czerwcu reklamowały się za pomocą video marketingu biura podróży, porównywarki hotelowe oraz portale turystyczne – o tym jakie to firmy przekonać można się patrząc na poniższą grafikę.

2017_07_21_branza_turystyczna_reklamuje_sie_z_wideo_online-min

Źródło: Gemius

 

Gdzie najczęściej są wyświetlane reklamy wideo?

Jeśli chodzi o to, w którym miejscu użytkownicy najczęściej do czynienia z reklamami wideo branży turystycznej, to zdecydowania wygrywa platforma YouTube. Filmy promocyjne biur podróży oraz innych wyświetliły się ponad 5 milionom użytkowników tego serwisu, a wyemitowano je więcej niż 18 milionów razy. Kolejne miejsca zajęły portale informacyjne, gdzie zamieszczane są reklamy wideo.

 

Jak można wykorzystać video marketing w e-commerce?

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest video marekting, zachęcamy do lektury artykułu omawiającego to zagadnienie, który znajduje się w tym miejscu. Dodatkowo polecamy zapoznać się z listą dostępną tutaj, zawierającą rodzaje wideo, które z powodzeniem wykorzystać można w swoim sklepie internetowym.

Nie jesteś przekonany, czy video marketing to dobre rozwiązanie w e-commerce? Być może przykłady przedstawione w poniższym filmie przez Wojciecha Hołysza z firmy Filmpoint rozwieją Twoje wątpliwości:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *